Yağmur yol kesti

Marmara'da etkili olan yağmur kara ulaşımında aksamalara ve su baskınlarına neden oldu. Düzce'nin Kaynaşlı ilçesinde yağmur D-100 Karayolu Bolu Dağı geçişini etkiledi.

DÜZCE/SAKARYA - Marmara'da etkili olan yağmur kara ulaşımında aksamalara ve su baskınlarına neden oldu. Düzce'nin Kaynaşlı ilçesinde yağmur D-100 Karayolu Bolu Dağı geçişini etkiledi. Yağmur sularıyla yola taşınan kum ve çakıl nedeniyle yol ulaşıma kapandı. Kaynaşlı'da tepelerden gelen yağmur suları nedeniyle birçok işyerini su bastı.
Gebze'de de D-100'ün Yenimahalle geçişi, yağmur suları nedeniyle bir süre kapandı. Gölcük'e bağlı Yeni Ferhaniye Köyü'nde bir eve yıldırım düştü. Sakarya'nın Kuzuluk beldesinde tavuk çiftlikleri sular altında kaldı. 50 bin tavuk ve civciv telef oldu.
Sakarya Valisi Nuri Okutan ise kentin önemli ölçüde yağış aldığını belirterek, "Yollarımızda, içme suyu ve elektrik şebekemizde tahribat var. Can kaybımız yok, buna da şükür ediyoruz. Yağışların önümüzdeki günlerde de devam etmesi bekleniyor. Toprak şu an suya doymuş durumda. Tekrar oluşacak bir selde yüksek tahribat olması muhtemel. 10 gün önce Sakarya'da yaşanan sağanakta metrekareye 150 kilogram yağmur düştü. Bu, bir yılda düşmesi gereken yağışın beşte biri. Bugün yine böyle bir durumla karşı karşıyayız" dedi.
Bursa'da da etkili yağış, kent merkezinde kanalizasyon arızalarına ve su baskınlarına yol açtı. Bursa Su ve Kanalizasyon İdaresi'ne dün toplam 142 kanalizasyon arızası ve su baskını ihbarının ulaştığı belirtildi.


    http://www.radikal.com.tr/7522277522270

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.