Yağmur yüzünden ev çöktü

Birecik'te meydana gelen olayda üç araç enkaz altında kaldı.

Şanlıurfa'nın Birecik ilçesinde etkili olan sağanağın ardından sekiz kişinin yaşadığı ev, alt kısmında bulunan garajın üzerine yıkıldı.
Birecik'te iki yıl önce 'oturulamaz' raporu verilen Kurtuluş Mahallesi'ndeki Nebi Çoban'a ait ev şiddetli yağış nedeniyle yumuşayan toprağın kayması sonucu alt tarafta bulunan Müslüm Aykılıç'a ait özel garajın üzerine yıkıldı. Evin yıkılmasıyla garajda bulunan üç araç enkaz nedeniyle büyük hasar gördü. Evin yıkılmasından sonra olay yerine gelen Birecik Emniyet Müdürü Ali Yaşar Açıkbaş, enkaz altında kimsenin kalmadığını belirterek olayda can kaybı yaşanmamış olmasının sevindirici olduğunu söyledi.
Yıkılan evin sahibi Nebi Çoban, şunları söyledi: "Evde televizyon izliyorduk, bir an evin hareket ettiğini hissettik. Evin yıkılacağı sanki içimize doğmuştu. Ben de annemi ve kardeşlerimi evden dışarı çıkardım daha sonra eve girip eşyaları teker teker çıkarmaya başladık, bir kırılma sesi geldi ve evin aşağıya doğru yıkıldığını gördüm. Kendimi zor dışarıya attım, eğer ev gece yatarken olsaydı, hepimiz ölebilirdik. Belediye bize evi boşaltmamızı söylemişti. Ancak gidecek yerimiz yok diye mecburen evde oturuyorduk."
Molozların altında kalan araçlardan birinin sahibi olan Bilal Aykılıç ise "Canımız sağolsun, mal geri gelir cana birşey olmasın" dedi.