Yağmurda eriyen yol otomobili yuttu: Üç ölü

Yağmurda eriyen yol otomobili yuttu: Üç ölü
Yağmurda eriyen yol otomobili yuttu: Üç ölü

Ürgüp?te yağmur ve kar sonucu aşınan yol, üzerinden otomobil geçerken dev bir çukura dönüştü. Çukura düşen araçta üç kişi olay yerinde öldü. FOTOĞRAF: AHMET KORKMAZER / DHA

NEVŞEHİR - Yağışla birlikte ‘aşınan’ asfalt yol, üzerinden otomobil geçerken çöktü. Oluşan dev çukura düşen otomobilde bulunan üç kişi olay yerinde öldü, bir kişi yaralı kurtuldu.
Nevşehir’in Ürgüp ilçesine bağlı Aksalur beldesini Kayseri’ye bağlayan asfalt yolun ikinci kilometresinde altında menfez bulunan yol, geçen haftadan beri aralıklarla yağan kar ve yağmur sonucu menfezin dolmasıyla aşınmaya başladı. Üzerinde önce hafif göçükler beliren yolda, daha sonra derin çukurlar oluştu. Önceki gece saat 21.00 civarında yoldan geçen 65 yaşındaki İhsan Orhan yönetimindeki otomobil, çöken yoldaki göçüğün içine düştü. Kazada sürücü İhsan Orhan ile yanındaki 47 yaşındaki Yakup Ünlü ve 79 yaşındaki Emine Kahraman olay yerinde yaşamını yitirdi. Mehmet Kahraman ise yaralı olarak kurtuldu. 

Cep telefonuyla haber verdi

Kaza, yaralı Mehmet Kahraman’ın cep telefonuyla yakınlarına haber vermesi üzerine duyuldu. Olay yerine gelen jandarma ekipleri güvenlik önlemi aldı. Kolunda kırıklar olan Mehmet Kahraman önce Ürgüp Devlet Hastanesi’ne, ardından Nevşehir Devlet Hastanesi’ne gönderildi. 
Hayatını kaybeden Yakup Ünlü ve Kahraman Ünlü’nün Aksalur Belediyesi’nde işçi olarak çalıştığı öğrenildi. Yolun da İl Özel İdare sorumluluğunda olduğu ileri sürüldü.  (dha)