Yağmurdan sonra...

Bodrum Gümbet, dere yatağındaki oteline gitmeye çalışan 17 yaşındaki İngiliz turistin 'yol ortasında' boğulduğu sellerin ardından, bir günde normale döndü.

MUĞLA - Bodrum Gümbet, dere yatağındaki oteline gitmeye çalışan 17 yaşındaki İngiliz turistin 'yol ortasında' boğulduğu sellerin ardından, bir günde normale döndü. Evlerini sel basan vatandaşlar günboyu çamurlu eşyalarını temizlerken, turistler de pırıl pırıl açan güneşle birlikte sahilleri doldurdu. Gümbetli turizmciler ise Kayleigh Kim Lawill'in sele kapılarak öldüğü sokakta inceleme yapan Belediye Başkanvekili Mustafa Kocair'in üzerine yürüdü ve belediyeyi önlem almamakla suçladı.
Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatçı, selden Fethiye'de 29 ev, 15 işyeri, 11 otel ve 14 seranın etkilendiğini belirterek, "Bunlar daha çok Çatalarık, Foça ve Akarca mahallelerinde. Su basan oteller ise Çalış'ta" diye konuştu.
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, yurdun kuzeydoğu kesimlerinde yağmurun süreceğini, batı bölgelerde ise bugünden itibaren sıcaklığın artacağını açıkladı. (aa, dha)


    http://www.radikal.com.tr/7590917590910

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.