Yağmurla birlikte sıcaklık artacak

Yurdun batısı, yeni bir yağışlı havanın etkisine girdi. Yağmur şeklinde görülecek yağışlar, Marmara' nın batısı, Kıyı Ege ve Batı Akdeniz'de etkili ve sürekli olacak.

İSTANBUL - Yurdun batısı, yeni bir yağışlı havanın etkisine girdi. Yağmur şeklinde görülecek yağışlar, Marmara' nın batısı, Kıyı Ege ve Batı Akdeniz'de etkili ve sürekli olacak. Hava sıcaklıkları kuvvetli lodosla birlikte yurdun batısından başlayarak 8-10 derece artacak. Yetkililer kar erimesi ve soba zehirlenmeleri gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunmasını istedi.
Meteorolojik bilgilere göre yurdun batısı dün yeni bir yağışlı havanın etkisi altına girdi. Bugün Marmara'nın batısı, Ege, Akdeniz bölgelerinde yağmur ve sağanak, Ankara, Çankırı ve Kastamonu çevrelerinde ise hafif, karla karışık yağmur ve kar bekleniyor.
Sağanak yarın Marmara'nın batısı, Ege ve Batı Akdeniz'de devam edecek. Çarşamba günü ise Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı ile Bolu ve Zonguldak çevreleri yağışlı geçecek. Yağışlar, Marmara'nın batısı, Kıyı Ege ve Batı Akdeniz'de etkili ve sürekli olacak.
Hava sıcaklığı, lodosla birlikte bütün yurtta hissedilir derecede (8-10 derece) artacak. Yurdun batı kesimlerinde kuvvetli esecek olan lodos, Güney Ege ve Batı Akdeniz' de beklenen etkili ve sürekli yağışlarla ani sıcaklık artışlarının oluşturacağı soba zehirlenmeleri ve kar erimeleri gibi olumsuz koşallara karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerekiyor.
Kuvvetli buzlanma ve don, yurdun doğu kesimlerinde bugün de devam edecek. Bu nedenle sürücülerin dikkatli olması istendi.


    http://www.radikal.com.tr/7378677378670

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.