'Yahşi Batı'nın kovboyu dolandırıldı

'Yahşi Batı'nın kovboyu dolandırıldı
'Yahşi Batı'nın kovboyu dolandırıldı

Kontör çetesi, ?ödül kazandınız? numarasıyla oyuncu Yavuz Ömer Müftügil?in 4 bin 500 kontör göndermesini sağladı. FOTOĞRAF: TUĞÇE IŞIKSALAN / DHA

İSTANBUL - Kontör dolandırıcılarının son hedefi, Cem Yılmaz’ın ‘Yahşi Batı’ filminde oynayan 65 yaşındaki oyuncu Yavuz Ömer Müftügil oldu. 
‘Kutsal Damacana 2’ ve ‘Avrupa Yakası’ dizilerinde rol alan ve son olarak ‘Yahşi Batı’ filminde bir kovboyu canlandıran Müftügil’in cep telefonuna geçen cumartesi günü saat 18.00 sıralarında, bir meşrubat firmasının ödül ikramiyesini kazandığını belirten, “Ödül ikramiye numaranız, 1500 numara arasında 9. çıktı. 10 bin TL  kazandınız” yazılı mesaj geldi. Mesaj üzerine Müftügil, bankaya gitti ancak hesabında para olmadığını gördü. Bunun üzerine mesajın gönderildiği telefonu aradı. Telefonu açan kişi, 2 bin kontör gönderirse ödülünü hemen hesabına yatıracaklarını söyledi. Müftügil, 2 bin kontör gönderdi. Ancak hesaba para yine yatmadı.
Dolandırıcılar bu sefer de gittiği bankanın yanlış olduğunu, başka bir bankaya giderek kendilerini aramasını istedi. Hemen başka bir bankaya giden Müftügil, tekrar numarayı aradı. Karşısındaki kişi ilk gönderdiği kontörleri iade edeceklerini belirterek, bu sefer de 2 bin 500 kontör göndermesini istedi. Birakez daha kontör yollayan Müftügil, hesabında yine para olmadığını görünce dolandırıldığını anlayıp savcılığa başvurdu.. (dha)