Yakalanan baba katliamı itiraf etti

Yakalanan baba katliamı itiraf etti
Yakalanan baba katliamı itiraf etti
İzmit'te anne ve üç çocuğunun ölümünün ardından ortadan kaybolan baba Ramazan Geniş yakalandı. Geniş suçunu itiraf etti.

İzmit’in Kuruçeşme semtinde anne ile biri 45 günlük bebek ve 3 çocuğun öldürülmesinin ardından şüphelerin üzerinde toplandığı kayıp baba Ramazan Geniş Kuruçeşme Polis Karakolu yakınlarında yakalandı.

Saat 01.00 sıralarında kendi otomobilinin içinde yakalanarak İzmit İlçe Asayiş Müdürlüğü’ne götürülen Ramazan Geniş’in ilk ifadesinde eşini ve çocuklarını öldürüldüğünü itiraf ettiği öğrenildi.

KATLİAM YAPMIŞ

Tüm ülkede büyük şok yaratan cinayet İzmit'in Kuruçeşme semtinin Kocatepe Mahallesi 64'üncü sokaktaki 3 katlı binanın giriş katındaki dairede işlenmiş, cesetler Pazartesi günü akşam saatlerinde 7 yaşındaki Gökdeniz Geniş'in birkaç gündür okula gitmemesinden şüphelenen sınıf öğretmeninin durumu yakınları ve polise bildirmesiyle bulunmuştu. 25 yaşındaki Aysel Geniş ile çocukları 7 yaşındaki Gökdeniz, 5 yaşındaki Görkem ile 45 günlük Aysime'nin cesetleri inceleme için İstanbsul Adli Tıp Kurumu'na gönderilirken, tüm şüpheler de uzun süredir kayın 30 yaşındaki baba Ramazan Geniş'in üzerinde toplanmıştı.

İFADESİ POLİSİ BİLE ÜRPERTTİ

İş bulabildiğinde çalıştığını, ancak bankalardan çok miktarda kredi aldığını, son olarak 15 bin liralık borcu kaldığını söyleyen Ramazan Geniş, ifadesinde bu borcu ödeyemediği ve iyice sıkıştığı için bunalıma girdiğini anlattı. İfadeye göre, evde bir anda kendisini kaybeden Ramazan Geniş, önce eşi Aysel Geniş'in boğazını sıkarak bağırmasına bile fırsat vermeden onu kanepede öldürdü. Daha sonra henüz 45 günlük olan bebeği de boğazını sıkarak öldürdükten sonra kucağındaki bebeğini bırakmayan eşinin de bulunduğu odada diğer kanepede uyumakta olan çocukları 7 yaşındaki Gökdeniz ve 5 yaşındaki Görkem'i ise bıçaklayarak öldürdü.

Cinayetin ardından kendisini de öldürmek istediğini söyleyen Ramazan Geniş, evde bulunan fare zehirinden içtiğini, ancak zehirin kendisini etkilemediğini belirterek kapıyı çekip evden ayrıldığını, birkaç gün Kuruçeşme semtindeki ormanlık alanda kaldığını ve orada otomobilin içinde uyuduğunu anlattı.

CESETLER BULUNMADAN ÖNCE EVE GELMİŞ

Polisteki ifadelere göre Ramazan Geniş cesetler bulunmadan bir gün önce yine eve geldi. Eşini ve üç cocuğunu yine orada görünce, bir kez daha fare zehiri içerek intihar etmeyi denedi. Ancak zehiri içtikten bir süre sonra bayılan Ramazan Geniş daha sonra kendisine geldi ve tekrar evden ayrıldı.

KARAKOLUN ARKASINDA YAKALANDI

Cesetlerin bulunduğunu gazetelerden öğrendiğini söyleyen Ramazan Geniş polis tarafından özel ekiplerce her yerde aranırken, dün gece ilerleyen saatlerde evlerinin de bulunduğu Kuruçeşme semt karakolunun arkasında otomobilinin içinde uyurken bulundu. Ramazan Geniş'in ifade alma işlemi devam ediyor.

CENAZELER BEKLENİYOR

Bu arada İstanbul Adli Tıop Kurumu'na gönderilen anne Aysel Geniş 45 günlük Aysima Geniş, 5 yaşındaki Görkem ve 7 yaşındaki Gökdeniz'in cenazelerinin bugün İzmit'e gönderilmesi bekleniyor. Yetiştiği takdirde cenazeler İzmit'e bağlı Kubullu Köyü'nde öğlen veya ikinci vakti toprağa verilecek.


  http://www.radikal.com.tr/1117100111710011

  YORUMLAR
  (11 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  RUHSAL DENGESIZLIK - kizilmezrali

  Ruhsal dengesizlik sonucu,islenen suclarin sayisi hizla artmaya devam ediyor.Ulkemizde;Ruhsal dengesizliklerin nedenleri arastirilarak acilen onlemler alinmazsa gelecek'de,tum hastaneler Ruh Hastaliklari hastanesine donusturulse bile, ihtiyaca cevap veremez...!

  KATİL KİM - ABAYCAN

  Acaba bu cinayetin katili sadece baba mı? hiç sanmam kendi sıcak evlerinde oturup emeksiz kazançları üzerinden sefa sürüp ve bu olaylar sayesinde kendine insan rolü biçip yalancı hayıflanmalarla vicdanını temize çıkarmaya çalışan eğitimci, din adamı ,devlet büyüğü ,zengin, yani kapitalist sistemin bütün memnunları inanın bu cinayetin ortağıyız hepimiz. Hz Ömer'in mağrip te bir kurt bir koyunu kapsa vebali benden sorulacak diyen inanaca sahip müslümanlar sadece namaz-oruç ve emek hırsızlığından artırdığı paralarla zekat verenler bu rezil sistem sürdükçe kardeş kardeşi,koca eşini,baba evladını doğrayacak bizlerde yedi sülalemizin geleceğini garanti altına alacağız hoyratlığı ile sınırsız bir doğa ve emek katliamı yapacağız. daha fazla kazandırıyor diye insanları işten çıkarıp onlarca insanın işini yapan makinaları istihdam edeceğiz sonra. işsiz bıraktıklarımızın gözlerinin içine bakarak her gün milyarlar harcayacağız bunu yapamayan babalar cinnet geçirecek. bizlerde sıcak koltuklarımıza oturup vay vicdansızlar diyerek kendimizi tatmin edeceğiz yok öyle yağma.Hepimiz katiliz....

  Masallah poliste amma ararmis - harmankordon

  Nihayet adam karakolun arkasina gelmiste ,semtin korusunda tabii arabayi gorememisler agaclardan

  İki Katil - tahoni

  Bu korkunç, insanın kanını donduran, çok ama çok üzücü katliamın iki katili var. Biri: doğuştan katil geni olan, bir neden bulup onu ortaya çıkaran ve hiç bir günahı olmayan kendi çocukları, üç masum yavrucak ile onların annelerini hunharca öldüren yakalandı ve cezasını çekecek (bir anlamı var mı bilmiyorum). Diğeri ise KAPİTALİZM. Hala elleri kolları serbestçe ortada dolaşıyor. Tek tek binlerce insanın öldürdüğü gibi, savaşlarla, sömürü ile açlıkla toplu katliamlar yapıyor. Dünyanın ortak kaynaklarını hunharca kullanarak, gezegenimizi yok ediyor. Bütün bunları da daha çok para kazanmak için işbirlikçilerine yaptırıyor (şirketler,bankalar, politikacılar,bilim adamları, sanatçılar, sporcular ve insanların büyük çoğunluğu). İşte ispatı; Bu durumdaki bir adama bir banka o krediyi neden verir, bir idareci neden o kredinin erilmesinin yolunu açar, sanatçılar neden o bankanın reklamında oynar, sporcular neden o bankanın sponsorluğunu kabul eder ve bu ailenin etrafındaki insanlar niye geliyorum diyen trajediyi görmezden gelir. Bilim adamlarını sormayın, onlar var güçleriyle sistemi yaşatmak için çalışıyor zaten. Zavallı yavrucaklar ve enneleri yoksulluk için öldüler, artık yoklar, artık geri gelmeyecekler. Adam zaten çoktan bitmiş. Fakat işler devam edecek, reklamlar oynayacak, bankalar para dağıtmaya devam edecek, alış-verişler yapılacak, şirketler kazanacak, politikacılar paylarını alacak, insanlarda oylarını verip, olup bitene seyirci kalacak....

  imtihan - HARAYDIN

  İnsan dünyanın anlamını kavramayınca böyle işin içinden çıkılmaz durumlara düşüyor. bu ADAM BU İŞİN İÇİNDEN NASIL ÇIKABİLİRDİ Kİ? Ama bilseydi ki bu dünyada sıkıntılar sadece sıkıntıyı veren ve kaldırabilecek olanın aynı güç olduğunu, bilseydi ki sıkıntıların sadece ıssız adalardaki yarış sıkıntıları gibi yarış sıkıntıları olduğunu, bilseydi ki o ıssız adada yarış şartları zorladığında kimsenin aç kalmamak için yanındaki yarışmacıları öldürmediğini bilseydi ki bu sıkıntıların bir imtihan geçerli not alanların mükafatının çok çok büyük olacağını Acunun bile dudaklarını uçuklatacağını bilseydi, tarfik kuralı gibi değil, zerreleriyle hissetseydi bu sıkıntılar daha kolay atlatılmazmıydı? Bilseydi sıkıntı imtihandır, zaruri olmayan ihtiyaçları zaruri ihtiyaç olarak görüp onlara kavuşmak için o kadar kredi alırmıydı? Kredi karşılığı garanti ise alınmalı değil mi? Kredi sıkıntı halinde bir mal varlığı ile kapatılabilecekse alınmalı değil mi? Kredi ödemesi uzun da sürse ödenebilecek kadar küçük taksitlerle alınmalı değil mi?

  Böyle bir suçun cezası - lyotard

  İdam değildir. Bir insanı çaresizlikten tüm ailesini yok edecek kadar borçlandıran bankacılık sistemidir. İşi gücü olmayan, güvencisi olmayan bir insana bu derece kredi neden verilir de iyice çaresizliğe itilir?

  İNSANIN İNANASI GELMİYOR - pispor

  bir baba ve katlettiği çocukları,sebebi ne olursa olsun insan düşündükçe kendini suçlu bulmakta.insanın kanını dondurcak birşey,15 bin lira bir borç,insan dilenirse bir ayda toplar bizim insanımız verir.ama çok geç bundan sonra sadece bir acı anı olarak hatıralarımızda kalacak.Allah yakınlarına komşularına sabır versin.gerçekten çok acı bir olay,ben şahsen yıkıldım ya.hele 45 günlük bir "sübyan" tonlarca sütün yemeğin ekmeğin döküldüğü bir zamanda onun açlıktan ölmesi