Yakalanan baba katliamı itiraf etti

Yakalanan baba katliamı itiraf etti
Yakalanan baba katliamı itiraf etti
İzmit'te anne ve üç çocuğunun ölümünün ardından ortadan kaybolan baba Ramazan Geniş yakalandı. Geniş suçunu itiraf etti.

İzmit’in Kuruçeşme semtinde anne ile biri 45 günlük bebek ve 3 çocuğun öldürülmesinin ardından şüphelerin üzerinde toplandığı kayıp baba Ramazan Geniş Kuruçeşme Polis Karakolu yakınlarında yakalandı.

Saat 01.00 sıralarında kendi otomobilinin içinde yakalanarak İzmit İlçe Asayiş Müdürlüğü’ne götürülen Ramazan Geniş’in ilk ifadesinde eşini ve çocuklarını öldürüldüğünü itiraf ettiği öğrenildi.

KATLİAM YAPMIŞ

Tüm ülkede büyük şok yaratan cinayet İzmit'in Kuruçeşme semtinin Kocatepe Mahallesi 64'üncü sokaktaki 3 katlı binanın giriş katındaki dairede işlenmiş, cesetler Pazartesi günü akşam saatlerinde 7 yaşındaki Gökdeniz Geniş'in birkaç gündür okula gitmemesinden şüphelenen sınıf öğretmeninin durumu yakınları ve polise bildirmesiyle bulunmuştu. 25 yaşındaki Aysel Geniş ile çocukları 7 yaşındaki Gökdeniz, 5 yaşındaki Görkem ile 45 günlük Aysime'nin cesetleri inceleme için İstanbsul Adli Tıp Kurumu'na gönderilirken, tüm şüpheler de uzun süredir kayın 30 yaşındaki baba Ramazan Geniş'in üzerinde toplanmıştı.

İFADESİ POLİSİ BİLE ÜRPERTTİ

İş bulabildiğinde çalıştığını, ancak bankalardan çok miktarda kredi aldığını, son olarak 15 bin liralık borcu kaldığını söyleyen Ramazan Geniş, ifadesinde bu borcu ödeyemediği ve iyice sıkıştığı için bunalıma girdiğini anlattı. İfadeye göre, evde bir anda kendisini kaybeden Ramazan Geniş, önce eşi Aysel Geniş'in boğazını sıkarak bağırmasına bile fırsat vermeden onu kanepede öldürdü. Daha sonra henüz 45 günlük olan bebeği de boğazını sıkarak öldürdükten sonra kucağındaki bebeğini bırakmayan eşinin de bulunduğu odada diğer kanepede uyumakta olan çocukları 7 yaşındaki Gökdeniz ve 5 yaşındaki Görkem'i ise bıçaklayarak öldürdü.

Cinayetin ardından kendisini de öldürmek istediğini söyleyen Ramazan Geniş, evde bulunan fare zehirinden içtiğini, ancak zehirin kendisini etkilemediğini belirterek kapıyı çekip evden ayrıldığını, birkaç gün Kuruçeşme semtindeki ormanlık alanda kaldığını ve orada otomobilin içinde uyuduğunu anlattı.

CESETLER BULUNMADAN ÖNCE EVE GELMİŞ

Polisteki ifadelere göre Ramazan Geniş cesetler bulunmadan bir gün önce yine eve geldi. Eşini ve üç cocuğunu yine orada görünce, bir kez daha fare zehiri içerek intihar etmeyi denedi. Ancak zehiri içtikten bir süre sonra bayılan Ramazan Geniş daha sonra kendisine geldi ve tekrar evden ayrıldı.

KARAKOLUN ARKASINDA YAKALANDI

Cesetlerin bulunduğunu gazetelerden öğrendiğini söyleyen Ramazan Geniş polis tarafından özel ekiplerce her yerde aranırken, dün gece ilerleyen saatlerde evlerinin de bulunduğu Kuruçeşme semt karakolunun arkasında otomobilinin içinde uyurken bulundu. Ramazan Geniş'in ifade alma işlemi devam ediyor.

CENAZELER BEKLENİYOR

Bu arada İstanbul Adli Tıop Kurumu'na gönderilen anne Aysel Geniş 45 günlük Aysima Geniş, 5 yaşındaki Görkem ve 7 yaşındaki Gökdeniz'in cenazelerinin bugün İzmit'e gönderilmesi bekleniyor. Yetiştiği takdirde cenazeler İzmit'e bağlı Kubullu Köyü'nde öğlen veya ikinci vakti toprağa verilecek.