Yakılmış kadın cinayetinde DNA testi bekleniyor

Yakılmış kadın cinayetinde DNA testi bekleniyor
Yakılmış kadın cinayetinde DNA testi bekleniyor
Manisa'nın Akhisar İlçesi'ndeki zeytinlik alanda bir barakanın içinde bulunan yanmış kadın cesediyle ilgili DNA testi bekleniyor. Şu ana kadar cesedin kimliğinin belirlenemediği, gelecek DNA sonucunun kayıp başvurusunda bulunan kişilerle karşılaştırılacağı belirtildi.

RADİKAL - Geçen pazar günü Akhisar Cumhuriyet Mahallesi Su yolu Mezarlığı Mevkii'nde bulunan zeytinlik içindeki barakada, yakılmış bir kadın cesedi bulundu. Barakada ve çevresinde delil arandı. İzmir Adli Tıp Kurumu'nda yapılan incelemede; cesedin yüzde 90'ının yanması yüzünden ölen kişinin bıçak, silah ya da darp sonucu mu yaşamını yitirdiği belirlenemedi.

Ayrıca yine aynı sebeple, ölen kişinin tecavüze uğrayıp uğramadığı da tespit edilemediği kaydedildi. 20 ila 49 yaşları arasında olabileceği sanılan kadının henüz kimliği de belirlenemedi. Elinde ölen kişiye ait bir tayt parçası bulunan polis, çalışmalarını sürdürürken, kimliğinin belirlenmesini sağlayacağını düşündüğü DNA testini de beklemeye başladı.

İstanbul Adli Tıp İhtisas Daire Başkanlığı'nda yapılacak DNA ve diş otopsilerinden çıkacak sonucun da, kayıp başvurusunda bulunan kişilerle karşılaştırılacağı kaydedildi. Kentte kayıp başvurusu olmadığı için çevrede kentlerdeki müracaatların ve Manisa'da olası yeni başvuruların değerlendirileceği ifade edildi.

Manisa emniyeti yetkilileri; yüzde 90'ı yanmış cesette yapılan otopside darp, tecavüz, kesici alet ve kurşun yarası tespit edilemediğini, başka yerde öldürüldükten sonra ıssız olan olay yerine getirilip yakıldığının düşünüldüğünü belirtti. Yerleşim yerlerinin olay yerine uzaklığının da etkisiyle henüz herhangi bir görgü tanığına ulaşılamadığı, bölgede güvenlik kamerası bulunmamasının, araştırmaları zorlaştırdığı, DNA sonucunun soruşturmayı hızlandırabileceği kaydedildi.
DHA-Mehmed Hakkı ÖZBAYIR