'Yalan Rüzgârı' solda sıfır!

'Yalan Rüzgârı' solda sıfır!
'Yalan Rüzgârı' solda sıfır!

İddiaya göre Nermin B. eşini ?Ben MİTüyesiyim? diyerek tehdit de etti. Fotoğraf: EZGi TUğçE TüL / dha

27 yaşındayken 'depremzede' olduğunu söyleyen bir kadınla tanışıp evlenen N.G.'nin başına gelenler 'Yalan Rüzgârı' senaryosunu geçti

İSTANBUL - N.G., 2001 yılında ‘1999 depreminde ailesini kaybeden’ S.S adlı bir kadınla tanışıp evlendi. Bir süre sonra ‘karısı’nın asıl adının Nermin B. olduğunu ve kızının kimliğiyle yaşadığını öğrendi! Boşanmak istediğinde Nermin B., “Eşim bana tecavüz etti” diye şikâyetçi oldu. Tutuklanan N.G., ilk duruşmada tahliye edildi, ama hayatı da altüst oldu. Bakırköy 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın dosyasına göre olaylar  zinciri şöyle gelişti: 
* Nermin B., 1990’da eşi H.S.’den boşandı. Bu evlilikten S.S. ve Y.O.S. adlarında biri kız, iki çocuğu olmuştu. İki yıl sonra başka birinden evlilik dışı B.G. adlı bir kızı doğdu. 
* Nermin B., 1998’de kendisini üniversite öğrencisi olarak tanıtarak Avcılar’da bir ev kiraladı. Ardından adres sormak bahanesiyle gittiği bir fabrikada kendisini ‘Zehra’ olarak tanıttı ve depremde çocuklarını ve ailesini kaybettiğini söyledi. İşçi kadınlardan biri bu duruma üzülüp Nermin B.’yi evine götürdü. 
* Nermin B., üç ay bu ailenin evinde kaldı. Bu sırada da Bakırköy Belediyesi’nde memur olarak çalışan 27 yaşındaki N.G. ile tanıştı. Evlendiler. Ancak N.G. bir süre sonra kendisinden  14 yaş büyük Nermin B.’nin, kızı S.S.’nin kimliğini kullandığını fark etti. Nermin B., “Ailem depremde öldüğü için gerçek kimliğimi kaybettim. Evde bulabildiğim tek kimlik bu” diyerek ‘eş’ini ikna etti. N.G., evinin tapusunu S.S. kimliğini kullanan eşinin üzerine yaptı. Nermin B. ise gizlice evi oğlu Y.O.S.’nin üstüne yaptı. 
* Bu kandırmaca, gerçek S.S.’nin 2006’da mahkemeye başvurarak annesinin evliliğinin iptali istemiyle dava açması üzerine bozuldu. 
* Bunun üzerine N.G. “Boşanacağım” dedi ve evini geri istedi.  N.G., 2009’a kadar bu evde tek başına yaşadı. İddiaya göre Nermin B. tekrar beraber olmak istediği N.G.’ye “Senin başına öyle çoraplar öreceğim ki sen de göreceksin. Ben MİT görevlisiyim” tehdidi savurdu. 
* Nermin B., 8 Ekim’de eşyalarını almak için eve geldi. Bu sırada evi polis bastı. Nermin B., tecavüze uğradığını söyledi. N.G. cezaevine konulurken Nermin B., eve yerleşti. 
* N.G., ilk duruşmada tahliye edilirken Nermin B. hakkında Adli Tıp Kurumu  raporu alınmasına karar verildi. N.G.’nin avukatı dilekçede şöyle dedi:  “O kadar ustaca yalan söylemeye başlamış ki SSK Genel Müdürlüğü’nden malul olduğuna dair raporlar alarak kendine maaş bile bağlatmıştır. Adli Tıp Kurumu’nda verdiği ifadelerle eşi tarafından deli muamelesi gördüğü ve aşağılandığını ileri sürerek 2005, 2007 ve 2009 yıllarında çalışamaz raporu almayı bile başarmış.” (dha)