Yalçın Akdoğan: 'O cemaat orduya kumpas kurdu'

Yalçın Akdoğan: 'O cemaat orduya kumpas kurdu'
Yalçın Akdoğan: 'O cemaat orduya kumpas kurdu'
Başbakan Erdoğan'ın Siyasi Başdanışmanı ve AK Parti Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan, 17 Aralık'ta yapılan rüşvet ve yolsuzluk operasyonundan sonra ilk kez Star Gazetesi'ndeki köşesinde bugün isim vermeden Gülen cemaatini hedef alan "Ellerinde nur mu var, topuz mu" başlıklı bir yazı yazdı.

Yazısında Gülen'in beddualı sözlerinin yer aldığı açıklamasına değinen Akdoğan, '' Başbakan Erdoğan kendisine her türlü hakareti, saygısızlığı ve bedduayı yapan kişilere karşı “Biz Müslüman’a lanetle emrolunmuş bir toplum değiliz, biz Müslüman’ın hidayetinin artması için dua ederiz, laneti için değil” diyerek bir erdem ve fazilet dersi verdi'' ifadelerini kullandı.

Akdoğan'ın yazısında vurgu yaptığı ilginç bir bölüm de vardı. Türk ordusuna kumpas kurulduğunu söyleyen Akdoğan, ''Kendi ülkesinin milli ordusuna, milli istihbaratına, milli bankasına, milletin gönlünde yer edinen sivil iktidarına kumpas kuranların bu ülkenin hayrına bir yapmış olmayacağını çok iyi bilir. Amaca ulaşmak için her yolu mübah görenlerin nasıl hastalıklı anlayışlar ürettiğini çok iyi bilir'' diye yazdı.


YAZININ TAMAMI


  http://www.radikal.com.tr/1167770116777041

  YORUMLAR
  (41 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  TCDD için açılan soruşturma hk.da - ERSERÇEH

  Tam da istanbul-ankara hızlı treninin açılması aşamasında bu tür bir soruşturma çok manidar..ayrıca sayın Binali Yıldırım bakanımızın izmirdeki seçimini engellemeye yönelik bir sabotaj...bu memleketin ileriye gitmesini itemeyen gerici zümrenin yeni bir oyunu...asla yılmayacağız...

  ne oldu? - cdemirkıran

  histerik bir şekilde savaş açtığınız o ordunun mensuplarının haysiyetiyle oynadığınız günlerde pek bir gülüyordu yüzleriniz. sahte delillerle içeri tıktığınız, yurtdışından gelip teslim olan o onurlu insanlara demediğinizi bırakmamıştınız. insanda bir arlanma olur ama sizde birazı bile olsaydı zaten bugün bunları konuşmuyor olurduk.

  Akılla hareket edenler - nadir_9983

  Ben akıl ve mantığı ile hareket eden çoğunluk tarafındayım demek ki... Bir şeyleri farklı düşünüyordum ama kendi kendime adını koyamıyordum şu an cuk diye yerine oturdu...

  Sıkışınca... - mlylmz

  Ordu göreve diyor başdanışman:))

  ... - noelon

  bu bilginizi o zaman değil de şimdi söylemeniz bir kere daha bizlere gösteriyor ki siz ve sizin temsil ettiğiniz zihniyetin doğruluk, hak ve adalet ile bir ilgisi yoktur... değer verdiğiniz ve her şeyin üstünde gördüğünüz tek şey sizin siyasi, ekonomik ve şahsi çıkarlarınızdır... adaleti bile kendi ahlak yoksunu çıkarlarınız için kullanıyorsunuz...

  Orduya kurulan kumpas - yesintosunum

  Peh, peh, peh. Yapma yahu! Ne zaman kurmuşlar bu kumpası? Kiminle kurmuşlar, nasıl kurmuşlar? Sizin haberiniz olmamış demek ki. Demek ki çok iyi saklamışlar. Kimse görmemiş. Hayret hakikaten. Demek ki, tutuklanmalarını, duruşmalarını falan da gizlemişler ki koskoca Baçbakanlık Danışmanı'nın o zaman ruhu bile duymamış. Şimdi yeni uyanmış. Kahvaltı da ne arzu ederdiniz?

  Dalga Geçtikleri Aşikar - 290679

  Halkımızın çoğunluğunun Aklıyla değil bir topluluğa dahil olma duygu ve düşüncesi ile hareket ettiğini bildikleri için yine kandırma politikası ile hareket ediyorlar , çünkü ellerinde zaten bir şey yoktu , bakiyeleri şimdi eksilere indi.. Maalesef bu sözlere inanan insanlarımız var.. Allah Akıl ihsan nasip etsin,, ne diyelim..