Yalçın Akdoğan'dan Demirtaş'a yanıt: TSK bir partinin değil, milletin ordusudu

Yalçın Akdoğan'dan Demirtaş'a yanıt: TSK bir partinin değil, milletin ordusudu
Yalçın Akdoğan'dan Demirtaş'a yanıt: TSK bir partinin değil, milletin ordusudu
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın, "Genelkurmay AKP'ye çalışmaktan vazgeçse iyi olur artık" sözlerine Başbakan yardımcısı Yalçın Akdoğan yanıt verdi. Akdoğan "TSK bir partinin değil, milletin ordusudur ve mensupları da vatan evladıdır. Milletin evlatlarına kurşun sıkanlara söz söyleyemeyenler örgütün partisi olurlar.Örgüt partisi ise Türkiye partisi olma iddiasını kaybeder" dedi.

RADİKAL-Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın, "Genelkurmay AKP 'ye çalışmaktan vazgeçse iyi olur artık. Bu ülkenin ordusudur, bir partinin ordusu değil. Kendileri de seçime giren bir parti değiller" şeklindeki açıklamasına ilişkin, sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından açıklamalarda bulundu.
Akdoğan, "TSK bir partinin değil milletin ordusudur ve mensupları da vatan evladıdır. Milletin evlatlarına kurşun sıkanlara söz söyleyemeyenler, örgütün partisi olurlar. Örgüt partisi ise Türkiye partisi olma iddiasını kaybeder" değerlendirmesinde bulundu.
Başbakan Yardımcısı Akdoğan, "Yerleşim yerlerinde silahla dolaşmak, eylemsizlik iddiasıyla bağdaşmaz. Silah ve illegalite en büyük tacizdir, kesinlikle sıradanlaştırılamaz" görüşünü dile getirdi.

AA


  http://www.radikal.com.tr/133393713339371

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  mantık - aharasa

  seni çok mantıksal gördüm yalçın. ama kimse sana söylemedi mi bu kadar uzun düz mantık silsileleri kurarsan mutlaka dışladığın bazı düşünce ve kişiler olacaktır. bu da hata yapman demektir. bu akp yönetiminin suni bir şekilde takındığı o havalı sert tavırların altı tamamıyla fiyasko