Yalçın Akdoğan'dan uyarı: Kaybet-kaybet sarmalı oluşur

Yalçın Akdoğan'dan uyarı: Kaybet-kaybet sarmalı oluşur
Yalçın Akdoğan'dan uyarı: Kaybet-kaybet sarmalı oluşur
Başbakan Erdoğan'ın Başdanışmanı Yalçın Akdoğan, bu sabah attığı bir tivitle, dershane tartışmalarıyla başlayan cemaat-hükümet gerilimine son verilmesini istedi.

Radikal.com.tr - Başbakan Erdoğan ’ın siyasi Başdanışmanı Yalçın Akdoğan, bu sabah gerçekleşen operasyonlar sonrası attığı bir tivitle yeniden dikkatleri üzerine çekti.

Star gazetesindeki ‘İnadına muhabbet ve uhuvvet’ başlıklı bugünkü köşe yazısında kardeşlik vurgusu yapan ve Said Nursi’nin bu yöndeki sözlerini alıntılayan Akdoğan, sabah attığı bir tivitle de gerilimin dindirilmesi yönünde çağrı yaptı.

“Fenalığa fenalıkla mukabele etmek, husumeti artırır, kin ve nefreti körükler, insanı hem azapta bırakır hem kaybet-kaybet sarmalına sürükler” diyen Akdoğan’ın bu tiviti, takipçileri tarafından cemaate bir zeytin dalı olarak yorumlandı.

AK Parti ’nin geride kalan 11 yıllık süreçte Gülen Cemaati’yle ‘kazan-kazan’ politikası gözeterek askeri vesayeti bitirdiği yönündeki yorumlar her iki taraftan da dillendiriliyordu. “Fenalığa fenalıkla mukabele etmek kaybet-kaybet sarmalına sürükler” sözlerinin, özellikle bu sabah başlayan ve sosyal medyada ‘cemaatin dershane savaşında yeni adımı’ olarak yorumlanan operasyonlardan sonra gelmesi, AKP ’nin gittikçe sertleşen bu mücadeleye bir son verme çabası olarak yorumlandı.

Üç Bakan'ın oğlu yolsuzluk operasyonunda gözaltına alındı