Yalçın Akdoğan'dan uyarı: Kaybet-kaybet sarmalı oluşur

Yalçın Akdoğan'dan uyarı: Kaybet-kaybet sarmalı oluşur
Yalçın Akdoğan'dan uyarı: Kaybet-kaybet sarmalı oluşur
Başbakan Erdoğan'ın Başdanışmanı Yalçın Akdoğan, bu sabah attığı bir tivitle, dershane tartışmalarıyla başlayan cemaat-hükümet gerilimine son verilmesini istedi.

Radikal.com.tr - Başbakan Erdoğan ’ın siyasi Başdanışmanı Yalçın Akdoğan, bu sabah gerçekleşen operasyonlar sonrası attığı bir tivitle yeniden dikkatleri üzerine çekti.

Star gazetesindeki ‘İnadına muhabbet ve uhuvvet’ başlıklı bugünkü köşe yazısında kardeşlik vurgusu yapan ve Said Nursi’nin bu yöndeki sözlerini alıntılayan Akdoğan, sabah attığı bir tivitle de gerilimin dindirilmesi yönünde çağrı yaptı.

“Fenalığa fenalıkla mukabele etmek, husumeti artırır, kin ve nefreti körükler, insanı hem azapta bırakır hem kaybet-kaybet sarmalına sürükler” diyen Akdoğan’ın bu tiviti, takipçileri tarafından cemaate bir zeytin dalı olarak yorumlandı.

AK Parti ’nin geride kalan 11 yıllık süreçte Gülen Cemaati’yle ‘kazan-kazan’ politikası gözeterek askeri vesayeti bitirdiği yönündeki yorumlar her iki taraftan da dillendiriliyordu. “Fenalığa fenalıkla mukabele etmek kaybet-kaybet sarmalına sürükler” sözlerinin, özellikle bu sabah başlayan ve sosyal medyada ‘cemaatin dershane savaşında yeni adımı’ olarak yorumlanan operasyonlardan sonra gelmesi, AKP ’nin gittikçe sertleşen bu mücadeleye bir son verme çabası olarak yorumlandı.

Üç Bakan'ın oğlu yolsuzluk operasyonunda gözaltına alındı


  http://www.radikal.com.tr/1166659116665920

  YORUMLAR
  (20 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  büyük laf etmişinde amacın ne anlayamadık - demlicay2011

  zararlı çıkarız dön bu fikirden başbakanım demek istiyor aslılnda. şu gözaltılara ne diyecek ulu yüce danışman acaba. sanki ülkeyi o yönetiyor gibi . her şeye lafı var. zaten para almasının sebebide o. laf. alman malı var yenmi?

  Yalçın Erdoğan'dan uyarı hk. - runekson

  yalçın Erdoğan siyasetin perde arkasında çevirdikleri menfeat dolaplarının iç yüzünü bu sözleri ile çok iyi ifade ediyor,kazan-kazan felsefesi kaybet-kaybet felsefesine dönüştü diyor.demek ki bu zamana kadar hep AKP iktidarı ve cemaatçi kesim kazanıyor, fakir fukara toplum kaybediyordu bu işler ortaya çıkınca,toplum bu AKP iktidarından ne kadar kazık yediğini görmeye başlayacak,endişe ve telaşın bundan olduğunu düşünüyoruz, ancak sonucun siyasilerin artık bu çalma çırpmalarına engel olacak bir yapısal düzenin kurulması gerekliliğini ortaya koyuyor, faillerin de mutlaka cezalandırılması gerekir diye düşünüyoruz.

  Düsmek - isos

  Kendi kazdigi cukura düsmek demek bu

  mode2x - mode2x

  Filler ve Çimen (Derviş Zaim'in yazıp yönettiği 2000 yapımı film) izleyin tekrar...

  Korkunun ecele faydası yok - PAN-ZEHİR

  İyi de;siz zaten tasfiye ve kapatma operasyonlarıyla yapabileceğiniz en kötü şeyleri yaptınız. Size kötü bir haberim var Cemaatteki hizmet erleri;rüşvet almıyor,bölücülük yapmıyor, dini de istismar etmiyorlar;bir tek eğitim yapıyorlar. Dolayısıyla kimin yarası varsa o korksun o gocunsun.

  Ölecekseniz adam gibi ölün... - turq_82

  Seçime gidin, sizi indirecekse de halk indirsin, cemaat değil....

  kazan kazan - Kurmanbek Allahverdiyev

  Çalıp çırparken, milletin parasıyla yat-kat-gemi-gazete-televizyon-tetikçi gazeteci satın alırken, kredi kartları, tüketici kredileriyle milletin parasını hortumlarken "kazan-kazan" idi de şimdi kaybet-kaybet mi oldu? Hangi taraftan olursanız olun yaptıklarınızın hesabını vereceksiniz. Bu göstermelik kavgalar yetmez. Halk sizi yargılayacak ve cezanızı verecek..