Yalçın Akdoğan'ın eniştesinden 'Sağlık Bakanlığı'na rüşvet verdim' videosu

Yalçın Akdoğan'ın eniştesinden 'Sağlık Bakanlığı'na rüşvet verdim' videosu
Yalçın Akdoğan'ın eniştesinden 'Sağlık Bakanlığı'na rüşvet verdim' videosu
Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Siyasi Başdanışmanı Yalçın Akdoğan'ın eniştesi Oktay Ferşat'a ait olduğu ileri sürülen görüntülere Akdoğan'dan tepki geldi.

Başbakan Tayyip Erdoğan 'ın Siyasi Başdanışmanı Yalçın Akdoğan'ın eniştesi Oktay Ferşat'a ait olduğu ileri sürülen görüntüler sosyal medyada hızla yayıldı. Gizli çekim olduğu anlaşılan videoya göre, Oktay Ferşat, Sağlık Bakanlığı bürokratlarına rüşvet verdiğini söylüyor. Videoda Ferşat ayrıca, "Sağlık Bakanlığı benden 100 bin TL rüşvet aldı" diyor. Üstelik bu rüşvetin dosyasını Başbakan'a gönderdiğini de iddia ediyor. Bu videonun sosyal medyada hızla yayılmasının ardından Yalçın Akdoğan bu sabah kendi Twitter hesabı üzerinden bir açıklama yaptı.

Akdoğan, "Bir hısmımızla ilgili tüm iddiaların hem aylar önce açtığım davayla, hem de bilgi sahibi oldukça ilgili mercilerce üzerine gidilmektedir. Ancak hiç bir ilişkim ve dahlim olmayan olayları, konuşmadığım ve davalık olduğum şahısları benimle ilişkili gibi göstermek alçaklığın, kahpeliğin daniskasıdır. Kişilik suikastine giren kim olursa onlarla da onların iplerini elinde tutanlarla da iki cihanda hesaplaşacağız" ifadelerini kullandı.

Yalçın Akdoğan'ın Twitter hesabından yayımladığı mesajlar şöyle:


  http://www.radikal.com.tr/116758711675879

  YORUMLAR
  (9 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  bir dakika bu ne - semi ekrem

  insanlar hele duyarlı insanlar bir düşünsün ve empati yapsın bu durum da kendiniz olursanız ne yaparsınız yani her fert kendinden mesuldur bir kişinin aynı çatı altında olmayan bir akrabasından mesul degildir bu şu demek oluyor lütfen biraz gerçekçi olalım vicdanlarımızı yorganların altına gizlemeyelim

  Insanlarimiz ve Teribiye seviyesi - vallagrande58

  Bu olaylar sayin Erdal Inonu'nun anikdote unu hatilatiyor.Sayin erdal inonu bir kac arkadasi ile bir restauranta girip oturmus. Garson yan masadaki siparisleri aldiktan sonra Sayin Erdal Inonun masasidakilerine sormus "Beyler siz ne arz edersiniz diye sormus" sayin Erdal Inonude kibarca Oglum sen bize birsey getirme biz birbirimizi yeriz demis.

  Doğru söylüyor - husertas

  Adam doğru söylüyor. Aylar önce bizzat kendisi Eniştesi hakkında şikayette bulundu. Gazeteler yazdı bunu. Araştırırsanız göreceksiniz.

  Akkaşık - X120

  Senin enişteyle Suat Kılıç'ın kayınpederinin bir olup yolsuzluk yaptığının, rüşvet verdiğinin kokusu duyulunca da sen gidip enişten hakkında suç duyurusunda bulunmuş, kendini aklamaya çalışmışsın. Gayet mantıklı. Enişten senin haberin, kolaylaştırıcılığın olmadan bu işleri nasıl yapmış, neden "bir konuşursam hükümet devrilir" diyormuş, bilmiyoruz. Ama bence sen Muammer Güler'in yerine yeni içişleri bakanımız olmak için biçilmiş kaftansın.

  Masumiyet Karinesi. - Clear

  Hangi hukuk kuralına göre kim,yakını ya da uzağı bir kişinin işlediği suçtan sorumlu tutulabilir "Suçu sabit olmayan suçsuz sayılır" kuralına göre mi?

  dava metnini görelim? - unuttum

  güzel hareket şu olur: aylar önce dava açtığınızı söylüyorsunuz madem, dilekçenizi görelim.inanalım.

  öyle bir danışman ki, derdini küfüre yakın sözlerle anlatabiliyor! - çıkarsız

  tam Tayyip'e göre bir danışman demek durumundayım. hızla düşmanlaştıran, ya da düşman arayan bir algı. üst perdeden çığırışlarla üzerini çırparak, temizliğinden korkan bir psikoloji. sahibine bağışlayalım.