'Yalnız kurt' tutuklandı

HADEP binalarını basarak iki kişiyi yaralayan ve kendini 'Yalnız kurt' diye tanıtan Zeki Genç tutuklanarak, cezaevine konuldu.

HADEP İstanbul il ve Şişli ilçe merkezlerini basarak iki kişiyi yaraladıktan bir gün sonra İHD'ye saldırı girişiminde bulunurken yakalanan ve kendisini 'Yalnız kurt' olarak tanıtan Zeki Genç tutuklanarak, cezaevine gönderildi.
Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde sorguları tamamlanan Genç ile olayda kullanılan silahı satın aldığı kişi olduğu belirlenen Bülent Şat, DGM'ye sevk edildi. Genç ve Şat'ı sorgulayan DGM Cumhuriyet Savcısı Ahmet Kelebek görevsizlik kararı vererek, dosyayı Şişli Adliyesi'ne yolladı. DGM çıkışında "Vatan sağolsun. Ne mutlu Türküm diyene" diye bağıran Genç daha sonra Şişli Adliyesi'ne gönderildi. Burada da savcı Metin Aras tarafından sorgulanan Genç, 'silah ve bıçakla adam yaralamak' ile '6136 sayılı Ateşli Silahlar Kanunu'na muhalefet' suçundan tutuklanması istemiyle Nöbetçi 2. Sulh Ceza Mahkemesi'ne sevk edildi. Mahkeme Genç'in tutuklanmasına karar verirken, Bülent Şat ise savcılıktaki sorgusunun ardından serbest bırakıldı.
Genç'in, savcılık ifadesinde, Hatay'da askerlik yaparken, bir operasyon sırasında arkadaşlarını kaybettiğini, daha sonra HADEP'in bürolarını gezdiğinde terör örgütünün bayrağını görmesi üzerine silah bularak, eylemi gerçekleştirdiğini söylediği öğrenildi.