'Yalnız Kurt'un ilk vukuatı değil

Psikolojik tedavi gördüğü belirlenen saldırgan, ÖDP ve SİP binalarını kundaklamaya teşebbüsten gözaltına alınmış.

HADEP İstanbul İl ve Şişli İlçe Başkanlığı'nda dün 2 kişiyi bıçak ve silahla yaralayan, bugün de İHD İstanbul Şubesi'ne aynı yöntemle girdikten sonra yakalanan Zeki Genç'in, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde bir süre tedavi gördüğü öğrenildi.
İHD İstanbul Şubesi'nde etkisiz hale getirilip polis tarafından gözaltına alınan Zeki Genç'in, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ndeki sorgusu sürüyor. Üst düzey bir emniyet yetkilisi, Genç'in geçmişte İzmir'de bir süre kartpostal satıcılığı yaptığının ve bu ilde bir de bıçakla yaralama olayına karıştığının belirlendiğini kaydetti.
Yetkili, daha sonra İstanbul'a gelen Zeki Genç'in, geçtiğimiz yıl Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) ile Sosyalist İktidar Partisi (SİP) binalarını kundaklamaya çalıştığı gerekçesiyle gözlem altına alındığını ve Beyoğlu Adliyesi'ne sevk edildiğini belirtti.
Aynı yetkili, mahkeme tarafından Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne gönderilen Genç'in, bir süre burada tedavi gördüğünü de söyledi. Kendisini 'Yalnız Kurt' olarak tanıtan Genç'in kullandığı el yapımı 9 milimetre çapındaki tabanca incelemeye alındı.