Yalova Triatlonu´nda gezi parkı protestosu

Yalova Triatlonu´nda gezi parkı protestosu
Yalova Triatlonu´nda gezi parkı protestosu
Türkiye Triatlon Federasyonu'nun düzenlediği 4'üncü Ulusal Yalova Triatlonu, dün yağmur altında yapıldı. Yarışların ardından gerçekleştirilen ödül törenine bazı sporcular, Taksim Gezi Parkı olaylarını protesto etmek için 'Diren Gezi Parkı' yazılı beyaz tişörtleriyle çıktı.

YALOVA - 4'üncü Ulusal Yalova Triatlonu her yıl olduğu gibi bu yıl da Gazipaşa Caddesi ve Fatih Caddesi ile Akasya Plajı'nda gerçekleştirildi. Organizasyona 262 sporcu katılırken, bu rakam, Yalova parkurundaki yarışlarda en yoğun katılım olarak kayıtlara geçti.

Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal, Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Hamdi Güneş ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cengiz Mete yarışların startını verdi. Bisiklet parkuru Fatih Caddesi ve Fatih Caddesi'ni kapsayacak şekilde 8 tur ve 20 kilometre üzerinden geçilirken, yüzme parkurunda ise geçen yıllarda olduğu gibi sporcular, Gazipaşa Caddesi Akasya Plajı'nda 750 metre yüzdü.

EMNİYET AMİRİNİN ELİNİ SIKMADI

yarışların ardından gerçekleştirilen ödül töreninde ilginç olay yaşandı. Bazı sporcular, Taksim Gezi Parkı'nda yaşanan olayları protesto etmek için 'Diren Gezi Parkı' yazılı beyaz tişörtleriyle çıkarken, +20 erkekler kategorisinde şampiyon olan Enkaspor sporcusu Duygun Yurteri, Yalova Emniyet Müdürlüğü Emniyet Amiri Tevrat Yazar'ın elini uzatmasına rağmen, kendisinin elini sıkmadı. Ayrıca ikinci olan Gürsel Yazar ve üçüncülük elde eden Yunus Emre Dere'ye madalyalarını Emniyet Amiri Tevrat Yazar verirken, şampiyonluk sevinci yaşayan Duygun Yurteri ise Emniyet Amiri Yazar'ın, boynuna madalya takmasına izin vermedi.

Ayrıca Balkıkesir Işıkspor'dan Melik İlker Gücüyener ve Antalya Triatlon Kulübü'nden Soner Oralkasım da aynı tişörtle kürsüye çıktı. Bu arada Yurteri'nin davranışına takım arkadaşları alkışla destek verirken, hatıra fotoğrafının çekilmesinden sonra sporcular kürsüden indi.(DHA/Onur Erdik)