Yalova Triatlonu´nda gezi parkı protestosu

Yalova Triatlonu´nda gezi parkı protestosu
Yalova Triatlonu´nda gezi parkı protestosu
Türkiye Triatlon Federasyonu'nun düzenlediği 4'üncü Ulusal Yalova Triatlonu, dün yağmur altında yapıldı. Yarışların ardından gerçekleştirilen ödül törenine bazı sporcular, Taksim Gezi Parkı olaylarını protesto etmek için 'Diren Gezi Parkı' yazılı beyaz tişörtleriyle çıktı.

YALOVA - 4'üncü Ulusal Yalova Triatlonu her yıl olduğu gibi bu yıl da Gazipaşa Caddesi ve Fatih Caddesi ile Akasya Plajı'nda gerçekleştirildi. Organizasyona 262 sporcu katılırken, bu rakam, Yalova parkurundaki yarışlarda en yoğun katılım olarak kayıtlara geçti.

Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal, Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Hamdi Güneş ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cengiz Mete yarışların startını verdi. Bisiklet parkuru Fatih Caddesi ve Fatih Caddesi'ni kapsayacak şekilde 8 tur ve 20 kilometre üzerinden geçilirken, yüzme parkurunda ise geçen yıllarda olduğu gibi sporcular, Gazipaşa Caddesi Akasya Plajı'nda 750 metre yüzdü.

EMNİYET AMİRİNİN ELİNİ SIKMADI

yarışların ardından gerçekleştirilen ödül töreninde ilginç olay yaşandı. Bazı sporcular, Taksim Gezi Parkı'nda yaşanan olayları protesto etmek için 'Diren Gezi Parkı' yazılı beyaz tişörtleriyle çıkarken, +20 erkekler kategorisinde şampiyon olan Enkaspor sporcusu Duygun Yurteri, Yalova Emniyet Müdürlüğü Emniyet Amiri Tevrat Yazar'ın elini uzatmasına rağmen, kendisinin elini sıkmadı. Ayrıca ikinci olan Gürsel Yazar ve üçüncülük elde eden Yunus Emre Dere'ye madalyalarını Emniyet Amiri Tevrat Yazar verirken, şampiyonluk sevinci yaşayan Duygun Yurteri ise Emniyet Amiri Yazar'ın, boynuna madalya takmasına izin vermedi.

Ayrıca Balkıkesir Işıkspor'dan Melik İlker Gücüyener ve Antalya Triatlon Kulübü'nden Soner Oralkasım da aynı tişörtle kürsüye çıktı. Bu arada Yurteri'nin davranışına takım arkadaşları alkışla destek verirken, hatıra fotoğrafının çekilmesinden sonra sporcular kürsüden indi.(DHA/Onur Erdik)


  http://www.radikal.com.tr/113596711359675

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Yazık bu gösterilerde bulunan kürtlere ve Sırrı Süreyyaya. - yilmaz-usb

  Chp ve mhp den ne gördünüzki bu gün kalkıp onlarla birlikte yürüyüp eylem yapıyorsunuz.

  Yakomoz'a - ganjml

  Sen hiç tasalanma senin yere göğe sığdıramadığın,birşey olacak diye ödün koptuğun hükümetinin belirlediği asgari ücrete karşı çıkıp eylem yapanlarda aynı kitlelerdi,tıpkı diğer tüm özgürlük ve temel haklar için soskta olan aynı kitleler olduğu gibi,tabi yandaşlık başını döndürdüğünden bunları anlaman da zor,haklısın.

  İyi ki varsınız ! - ilbeg

  Baskıya boyun eğmeyeceğiz diyebilmek kadar onurlu bir davranış göremiyorum.

  İdeoloji? - metinc

  İdeolojikse ideolojik. İdeoloji hiç de kötü bir şey değildir. Bütün olanı biteni ideolojik olarak yaftalamaya kalkanların da bir ideolojisi var unutulmasın. Kaldı ki ne darbeciliği? Olan biten sivil bir direniş. Bakın hece hece yazıyorum ki kafanıza girsin: si-vil! Darbe paranoyası ile lekelenemez tertemiz, pırıl pırıl gençlerin silahsız gösterisi. CHP'nin siyasi şovuna izin vermeyenler yine bu gençler! Sivil diyorum kardeşim; örgütsüz, vicdani ve insani bir patlama yaşanıyor. Bu nasıl bir darbeciliktir ki sabah çöpler toplanıyor gençler tarafından, sokak hayvanlarına yardım ediliyor, evlerinden çıkan teyzeler yaralı gençlere yardım etmeye çalışıyor, sağ-sol, kürt-türk milliyetçileri, dindarlar-ateistler, kadınlar, eşcinseller, gençler, yaşlılar, beyaz yakalılar, sanatçılar, öğrenciler, esnaf hep beraber, yıllar sonra bir arada yanyana duruyor?

  İdeolojik Bağnazlık bu!! - yakamoz42

  İdeolojik Bağnazlık bu.İstanbul un her tarafı kapitalist binalarla dolarken neredeydiniz?.Asgari ücret açıklandığında neredeydiniz?.Amaç gezi parkı falan değil,chp ergenekoncuların,gezi protestosunun akepeyi yıpratma mitinglerine dönüştürülmesi, ama kimse yemiyor!!