Yalova Valisi Cebiroğlu hakaret ettiği öğretmenin ölmesinden üzgün!

Yalova Valisi Cebiroğlu hakaret ettiği öğretmenin ölmesinden üzgün!
Yalova Valisi Cebiroğlu hakaret ettiği öğretmenin ölmesinden üzgün!
Yalova Valisi Selim Cebiroğlu, "Bu saç sakal ne? Sen ne biçim öğretmensin? İnsanlar dışarıda görseler dilenci zannedip para verirler" dediği öğretmen Halil Serkan Öz'ün ölümünün ardından konuştu: Çok üzgünüm

RADİKAL - Yalova Valisi Selim Cebiroğlu geçen hafta ‘dilenci kılıklı’ deyip sınıftan kovduğu öğretmen Halil Serkan Öz’ün ardından, “Böyle bir değerli öğretmeni kaybetmenin üzüntüsünü duyuyorum”dedi. Öz dün valinin kendisine ve mesai arkadaşlarına yönelik tavrını protesto etmek amacıyla düzenlenen yürüyüşte rahatsızlanarak hayatını kaybetmişti.

Öğretmen Serkan Öz toprağa verildi

Yalova Valisi Selim Cebiroğlu, gazetecilere öğretmen Halil Serkan Öz’ün ölümünden duyduğu üzüntüyü dile getirdi. “Böyle bir değerli öğretmeni kaybetmenin üzüntüsünü duyuyorum”diyen Vali Cebiroğlu, “Çok üzgünüm. Allah’tan kendisine rahmet, yakınlarına ise başsağlığı ve sabır diliyorum” diye konuştu.

Yürüyüşte ölen öğretmenin babası: 'Anarşist' oğlum öldü, vali bey rahat etsin!

TWİTTER 'DA KAMPANYA

Yalova Valisi Selim Cebiroğlu’nun hakaretine maruz kalan Halil Serkan Öz isimli öğretmenin, dün düzenlenen ‘öğretmene saygı yürüyüşü’nde kalp krizi geçirerek hayatını kaybetmesi üzerine Twitter’da YalovaValisiİstifaEt etiketiyle kampanya başlatıldı.

Cem Yılmaz'dan Yalova Valisi'ne: Kalpsize mevkii vermeyeceksin!

NE OLMUŞTU?

Vali Cebiroğlu, Yalova Fen Lisesi’ni ziyareti sırasında, Eğitim -Sen’in kılık-kıyafet yönetmeliğinin değişmesi için aldığı eylem kararı doğrultusunda okula serbest kıyafetle gelen matematik öğretmeni Halil Serkan Öz’e önce hakaretler yağdırmış, ardından sınıftan kovmuştu. Cebiroğlu, Öz’e sınıf içerisinde, “Bu saç sakal ne? Sen ne biçim öğretmensin? İnsanlar dışarıda görseler dilenci zannedip para verirler” sözleriyle çıkışmış, diğer öğretmen ve okul müdürlerini de ‘eşekbaşı, anarişist’ gibi ifadelerle azarlamıştı.

Valinin azarladığı öğretmen protestoda öldü

Vali öğretmene hakaret edip sınıftan kovdu iddiası

 


  http://www.radikal.com.tr/1328367132836712

  YORUMLAR
  (12 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Kanıttır. - vemerald

  Bu fırça, devletin halkı tebaa olarak gördüğüne dair en sağlam kanıttır. Bu öz güven! yerle bir edilmedikçe bu sahne daha çok tekrarlanır. Valiler seçimle göreve gelmeli. En azından bu valinin görevine devam etmesi için şehirde referandum yapılmalıdır.

  tipitip - atom_karınca

  devletin kamunun hemen hemen tüm yetkilileri buna benzer tiplerden seçiliyor kendilerine verilen görevi yerine getiriyorlar

  ... - user386926

  Devletin bütün kademelerindeki nezaketsizlik Tayyip'in azarlayıcı üslubuyla tam bir uyum içinde. Bu vali gitse yerine farklı biri mi gelecek? Her daim devletin tepeden sallanan işaret parmağı olmak yerine devlet ciddiyetini nezaketle bütünleştiren bir idareciyi zaten Tayyip atamaz. Sorunun kaynağı kabalaşmanın bir idare kültürüne dönüşmüş olması.

  MULK-I AMIRLER LANETI - Equalizer001

  Radikal: ?Yalova Valisi Cebiroğlu hakaret ettiği öğretmenin ölmesinden üzgün!? Baskanlik sitemine karsi cikanlar bu trajik duruma bakip yeniden dusunsunler. Bu vali secilerek basa gelmis olsaydi teftise gittigi bir okulun ogretmenine vulgarca hakaret eder miydi? Tabiki hayir. Neden? Cunku gelecek secimlerde yeniden secilmesi tehlike altina girerdi de ondan. Sandigi kutsal sayan AKP Hukumeti; vali, kaymakam ve nahiye mudurlerinin onlerine sandik koyacak kanunu TBMM?den ne zaman cikartacak? Hukumet 400 milletvekili cikarmak istiyorsa, secim beyan-namesinde ulkeyi Osmanli yonetim sisteminden kalma mulki-amirler lanetinden kurtaracagini beyan etmelidir.

  VALI OLMUSSUN AMA ADAM ...MAMISSIN ! - Kara Ismail

  Ne zaman senin gibi dusunmeyen, senin gibi inanmayan, senden farkli felsefi, siyasi, ideolojik, kulturel farkliliklari olanlara saygi duyacaksin.. Ne zaman senin gibi olmayanlarin da, senin kadar haklari oldugunu anlayacaksin!.. Ne zaman vali olmanin, kaymakam olmanin,milletvekili, bakan, basbakan, cumhurbaskani olmanin; adam olmak olmadigini anlayacaksin!.. Ne zaman en aykiri dusunenlerin de senin kadar hakki olmadigi bir duzenin, demokratik olmadigini anlayabileceksin... Demokrasi; en caresiz, en dezavantajlilarin da, gucluler,zenginler kadar haklarinin oldugu rejimin adi oldugunu anlayacaksin!.. Ne zaman vali, kaymakam, basbakan ve Cumhurbaskani olmak demenin, "adam olmak"demek olmadigini anlayacaksin!..

  Atanmis Valiler - user1027892

  Gorunen o ki atanmis valiler sorunu var (yeni bir konu degil) Turkiye'de vede Cumhurbaskani gibi tum valilerinde secilmesi tek cozum. O zaman onu atayan iktidar yerine secmenine kendini sorumlu hisseder yeniden secilebilmek icin. Bu tip iktidarin valileri donemi de kapanmis olur. Tabii ki tek sorunu vali kaymakam atamalari degil Turk siyasi sisteminin. Daha buyuk sorun merkez tarafindan secilen milletvekilleri adaylari. Umarim boyle gelmis boyle gitmez!

  Devletlum - user399986

  Devlet kendi eliyle savcisini öldürüyor,(savci Kiraz 10 kurşunla öldürülmüş,operasyonda!) ne yani bu cok mu? Alt tarafi hakaret etmis adam.En fazla baska bir yere tayin ederler, o da ödül gibi bir yer olur.Geriye kor ateşler kalır.