Yalova Valisi Cebiroğlu hakaret ettiği öğretmenin ölmesinden üzgün!

Yalova Valisi Cebiroğlu hakaret ettiği öğretmenin ölmesinden üzgün!
Yalova Valisi Cebiroğlu hakaret ettiği öğretmenin ölmesinden üzgün!
Yalova Valisi Selim Cebiroğlu, "Bu saç sakal ne? Sen ne biçim öğretmensin? İnsanlar dışarıda görseler dilenci zannedip para verirler" dediği öğretmen Halil Serkan Öz'ün ölümünün ardından konuştu: Çok üzgünüm

RADİKAL - Yalova Valisi Selim Cebiroğlu geçen hafta ‘dilenci kılıklı’ deyip sınıftan kovduğu öğretmen Halil Serkan Öz’ün ardından, “Böyle bir değerli öğretmeni kaybetmenin üzüntüsünü duyuyorum”dedi. Öz dün valinin kendisine ve mesai arkadaşlarına yönelik tavrını protesto etmek amacıyla düzenlenen yürüyüşte rahatsızlanarak hayatını kaybetmişti.

Öğretmen Serkan Öz toprağa verildi

Yalova Valisi Selim Cebiroğlu, gazetecilere öğretmen Halil Serkan Öz’ün ölümünden duyduğu üzüntüyü dile getirdi. “Böyle bir değerli öğretmeni kaybetmenin üzüntüsünü duyuyorum”diyen Vali Cebiroğlu, “Çok üzgünüm. Allah’tan kendisine rahmet, yakınlarına ise başsağlığı ve sabır diliyorum” diye konuştu.

Yürüyüşte ölen öğretmenin babası: 'Anarşist' oğlum öldü, vali bey rahat etsin!

TWİTTER 'DA KAMPANYA

Yalova Valisi Selim Cebiroğlu’nun hakaretine maruz kalan Halil Serkan Öz isimli öğretmenin, dün düzenlenen ‘öğretmene saygı yürüyüşü’nde kalp krizi geçirerek hayatını kaybetmesi üzerine Twitter’da YalovaValisiİstifaEt etiketiyle kampanya başlatıldı.

Cem Yılmaz'dan Yalova Valisi'ne: Kalpsize mevkii vermeyeceksin!

NE OLMUŞTU?

Vali Cebiroğlu, Yalova Fen Lisesi’ni ziyareti sırasında, Eğitim -Sen’in kılık-kıyafet yönetmeliğinin değişmesi için aldığı eylem kararı doğrultusunda okula serbest kıyafetle gelen matematik öğretmeni Halil Serkan Öz’e önce hakaretler yağdırmış, ardından sınıftan kovmuştu. Cebiroğlu, Öz’e sınıf içerisinde, “Bu saç sakal ne? Sen ne biçim öğretmensin? İnsanlar dışarıda görseler dilenci zannedip para verirler” sözleriyle çıkışmış, diğer öğretmen ve okul müdürlerini de ‘eşekbaşı, anarişist’ gibi ifadelerle azarlamıştı.

Valinin azarladığı öğretmen protestoda öldü

Vali öğretmene hakaret edip sınıftan kovdu iddiası