Yamaç paraşütü kazası: İki ölü

Ölüdeniz'de Babadağ'dan önceki gün akşam art arda paraşütle atlayan Hollandalı Aneta Polkowska, Alman Christian Watenman ve Alper Ay, kayalıklara çakıldı.

MUĞLA - Ölüdeniz'de Babadağ'dan önceki gün akşam art arda paraşütle atlayan Hollandalı Aneta Polkowska, Alman Christian Watenman ve Alper Ay, kayalıklara çakıldı. Kazaya o sırada yoğunlaşan sis ve ters rüzgârın neden olduğu belirtildi.
Faralya Köyü yakınlarındaki sarp kayalık araziye çakılan 37 yaşındaki Watenman ile 31 yaşındaki Polkowska öldü. 29 yaşındaki Ay yaralandı. Ay, cep telefonuyla arkadaşlarını arayarak kazayı bildirdi. Jandarma gece turistlerin cesetleriyle Ay'ın yerini tespit etti. Ancak arazi koşulları nedeniyle bölgeye gece ulaşılamadı. İki turistin cesetleri ve kalçası kırılan Ay, dün bulundukları yerden askeri helikopter yardımıyla alındı. 13-14 saat kurtarılmayı beklediğini, uyumadığı için hayatta kaldığını anlatan Ay, "Siste yönümü kaybettim. Birden kayaya çarptım" dedi.
Ölüdeniz Yamaç Paraşütü Derneği Başkanı Murat Tüzer ise "Havanın kararmasına yakın atlamaları hata. Hava bozabilir diye o grubu uyarmıştık. Diğer paraşütçüler atlamadan döndü" diye konuştu. Ölüdeniz'de bugüne kadar paraşüt kazalarında sekiz kişi öldü.