Yan yatan 5 katlı binanın yıkılmasına karar verildi

Yan yatan 5 katlı binanın yıkılmasına karar verildi
Yan yatan 5 katlı binanın yıkılmasına karar verildi
Gaziosmanpaşa'da metro hattı tüneli inşaatı kazısının yapıldığı belirtilen bölgede yan yatan 5 katlı binanın yıkılmasına karar verildi.

RADİKAL-Gaziosmanpaşa, Karadeniz Mahallesi, 1175 Sokak'ta bulunan 5 katlı bina, saat 03.00 sıralarında büyük bir gürültüyle yan yattı. Bu arada apartman önünde park halindeki bir otomobil de çökme nedeniyle oluşan çukura düştü. Polis, yan yatan apartmanın çevresindeki 8 binayı da tahliye ettikten sonra  sokağı araç ve yaya girişine kapattı. İtfaiye apartman ve çevresinde incelemelerde bulundu. İGDAŞ ve BEDAŞ ekipleri de çevredeki elektrik ve doğalgaz akışını kesti. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'den yan yatan 5 katlı bina ile ilgili yapılan açıklamada sebebinin belli olmadığını dile getirilmişti.

İstanbul Gaziosmanpaşa'da 5 katlı bina yan yattı

İBB'den yan yatan bina açıklaması: Sebebini biz de bilmiyoruz

BİNANIN YIKIMINA KARAR VERİLDİ 

Yan yatan 5 katlı binanın yıkımına karar verildi. Yıkım öncesi binaların altında oluşan boşluklar beton dökülerek güçlendirildi. Hem yan yatan hem de yanındaki binaların kaymasının önüne geçilmeye çalışıldı. Saat 21.30 sıralarında yıkım ekipleri binayı yıkmaya başladı.  

LPG'Lİ OTOMOBİL TEHLİKE SAÇIYOR 

Öte yandan binanı kayması sırasında temele gömülen otomobil tehlike saçıyor. Bina üstüne çöktüğü için otomobil çıkartılamıyor. Otomobilin LPG'li olması ise yıkım ekiplerini düşündürüyor.