'Yandaş müdür koltuğu' yakan sendikacılara 88'er lira para cezası

'Yandaş müdür koltuğu' yakan sendikacılara 88'er lira para cezası
'Yandaş müdür koltuğu' yakan sendikacılara 88'er lira para cezası
Tokat'ta 15 gün önce okul müdürlüğü sözlü mülakatında sendika ayrımı yapıldığı gerekçesiyle yaptıkları basın açıklaması sırasında, üzerinde 'yandaş müdür koltuğu' yazısı bulunan koltuğu yakan Türk Eğitim Sen üyesi iki kişiye zabıta müdürlüğü tarafından kabahatler kanunu çerçevesinde 88'er lira para cezası kesildi.

TOKAT – Tokat’ta 15 gün önce okul müdürlüğü sözlü mülakatında sendika ayrımı yapıldığı gerekçesiyle yaptıkları basın açıklaması sırasında üzerinde, 'yandaş müdür koltuğu' yazısı bulunan koltuğu yakan Türk Eğitim Sen üyesi iki kişiye zabıta müdürlüğü tarafından kabahatler kanunu çerçevesinde 88'er lira para cezası kesildi.

Tokat'ta geçtiğimiz 5 Eylül tarihinde toplanan Türk Eğitim Sen üyesi bir grup, okul müdürlüğü sözlü mülakatında sendika ayrımı yapıldığı gerekçesiyle yanlarında getirdikleri ve üzerinde, 'yandaş müdür koltuğu' yazısı bulunan koltuğu yaktı. Bir süre yanan koltuk sendika üyeleri tarafından söndürüldü. Tokat Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Hakan Akkaya ve sendika şube sekreteri Ali Uzay Sarı'ya kabahatler kanunu çerçevesinde çevreyi kirlettikleri gerekçesiyle 88'er lira para cezası uyguladı.


‘YÜZLERCE BAYRAK YAKILDI’
Duruma tepki gösteren Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Hakan Akkaya Cumhuriyet Meydanı'nda şimdiye kadar yüzlerce eylem yapılıp bayrak yakıldığını ifade ederek, "Her türlü eylem yapılmış ve o kabahatler kanununa göre belki de incelediğinizde suç teşkil edilebilecek pek çok eylem ortaya çıkmıştır. Ama bugüne kadar biz hiçbir eylem sonucunda o eylemi yapan sivil toplum örgütüne belediye zabıtalarınca ceza verildiğini duymamıştık, başımıza da ilk defa geldi. Hem ben hem şube sekreterimiz adına 88 liralık bir ceza geldi. Bizde ödedik. Ama öderken de şunu dedik: 'Bundan sonra bunun takipçisi olacağız. Tokat'ta kabahatler kanununa aykırı ne varsa şikayette bulunacağız' Bakacağız ne kadar adaletli Tokat Belediyesi. Tıpkı yandaş atamalar gibi yandaş belediye mi, yoksa gerçekten artık adalet akıllarına geldi de herkese eşit mi davranıyor, bunu göreceğiz" dedi.

Akkaya, zabıta müdürlüğünün kendilerine çevre kirliliğinden dolayı ceza kestiklerini söylediklerini ancak eylem sonrası kendilerinin 10 dakika temizlik yaptıklarını da sözlerine ekledi. Tokat Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, cezanın çevre kirliliğinden dolayı kesildiğini bildirdi.


MUSTAFA TURAPOĞLU / DHA


  http://www.radikal.com.tr/115181611518164

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  BU KABAHATLER KANUNU - pispor

  bize Osmanlı halifeliğinden kadıdan geçmiştir eskiden falaka vardı götürüp 40 sopa vurula derdi kadı şimdi ise zabıta müdürü kendini Şeyhülislam sanıyor zavallı

  Aferin evladim - Ayse Sule

  Bir de, sanki marifetmis gibi, 'biz yakma eyleminden sonra 10 dakika temizlik yapmistik' diyor. Acaba yaktiginiz o plastic koltugun sebep oldugu hava kirliligini de temizleyebildiniz mi? Koca koca adamlar, cocuklarin ve yeni yetme ergenlerin bile yapmayacagi simarikliklari yapiyor ya, inanilir gibi degil.

  Torpilsiz Yükselme Artık İmkansız - yasakilac

  memurlarnet internet sitesi bu konuda bir dosya hazırladı. Devlet artık kpss ile memur alıyorken birçok bakanlık buna hiçbir şekilde uymuyor. Uyanlarsa amirleri mülakatla alıyor. Sözü edilen yerde şöyle bir çalışma yapılmış. Eğitim sen lilerin sınav ortalaması 76, eğitim bir sen 77 ve türk eğitim sen lilerin 78 olduğu halde eğitim bir sen lilerin sözlü ortalaması 81 eğitim sen lilerin ise 66 oluyor. ve ilk 33 adayın 31'i eğitim bir senden oluyor. peki buna ne denir. Buna basit bir tesadüf dersek aynı tesadüfün Muş'ta, Afyon'da, Elazığ'da gerçekleşmesine ne diyeceğiz?

  ceza kucuk olsada manasi buyuk.. - kujo84

  Bu ufak bir para cezasi olsada vatandasa verilen mesaj acik: Hak aramaya kalkanin cezasini keseriz.