Yangına müdahale eden itfaiyecilere biber gazı

Yangına müdahale eden itfaiyecilere biber gazı
Yangına müdahale eden itfaiyecilere biber gazı
Erzincan'da bir alışveriş merkezinde çıkan yangına müdahale eden itfaiye ekipleri ile polis arasında park yüzünden arbede çıktı. İtfaiyecilerin üzerine biber gazı sıkan polis, bir itfaiye erini döverek gözaltına aldı.

ERZİNCAN - Yangın dün saat 13.00 sıralarında Halitpaşa caddesi üzerindeki 3 katlı bir alışveriş merkezinin kazan dairesinde meydana geldi. İtfaiye ekipleri yangına kısa sürede müdahale ederek, kazan dairesindeki alevleri söndürdü. Bina bir anda dumanla kaplandı. Olay yerine sevk edilen Erzincan Belediyesi İtfaiye ekipleri binanın dış camlarını açarak dumanın çıkmasını sağladı.

Bu sırada itfaiye eri Binali Ş., izinli olmasına rağmen özel otomobili ile yangın alanına gelerek arkadaşlarına yardım etmek istedi. Polis, yangın alanına yakın bir yere çektiği özel otomobilini kaldırmasını istedi. Binali Ş., itfaiyeci olduğunu yangına müdahale ettiğini söylemesine rağmen, polisler otomobilini kaldırılması yönünde ısrar etti.

Bunun üzerine otomobilinin yanına giden Binali Ş. ile polisler arasında tartışma yaşandı. Tartışmaya Binali Ş.'nin mesai arkadaşları ve yakınlarının da katılması üzerine bir polisler, itfaiye erleri ve vatandaşlar arasında arbede çıktı.

Çıkan olaylarda polis itfaiye erlerinin üzerine biber gazı sıktı ve Murat Ş.'yi yere yatırarak polise mukavemetten gözaltına alındı.

DHA - Recep DEMİRCİ


  ETİKETLER:

  Alışveriş

  ,

  müdahale

  ,

  BİNA

  http://www.radikal.com.tr/116518511651854

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ego, penguen - yks_007

  işte bunlar hep ego! etraftaki penguenlerde aksiyon arıyorlar sanırım. işiniz gücünüz yok mu, ne izliyonuz abi!

  AK Polisim Benim! - user1107643

  AKP'li bakanlardan biri daha gecen gün polislerin bu ülkede demokrasiyi saglamada ne kadar etkin ve basarili olduklarindan falan bahsetmisti. Itfaiye erini görev basindayken döven bir polisten bahsediyoruz. Gezi'ye falan hic getirmiyorum bile lafi. Ortada bir yangin var ve bu yangini söndürmek icin olay yerine kendi sahsi arabasiyla gelmis, yani görevini her ne olursa olsun yerine getirmeye calisan bir itfaiye eri var. Bir de isi gücü insanlarin yüzüne biber gazi sikmak ve vatandasi dövmek olan bir polis var. Ve bu polis nerde ve kim olursa olsun hic farketmiyor. Hepsi demiyorum ama nerden baksan %90'i böyle. AK polisim benim, yürü be!

  ak polis - hale

  ak polisler her yerde görev başında, terör estirip duruyorlar. artık gerçek yüzünü anladınız mı şimdi polisin. onların asıl görevi ortalığı sakinleştirip, yatıştırmak değil kışkırtmak. bknz gezi...

  Kahramanlar iş başında. - baylion

  Ölçüsüz, eğitimsiz, kontrolsüz ve silahlı polisler ile, işini yapmak için acele eden hortumlu itfaiyecilerin münakaşası normal. Allahtan biri hortumla biri silahla bişey yapmamışlar birbirlerine. Polise mukavemet etmiş oldu itfaiye eri. Acaba polis bu itfaiye erinin işini yapmasına engel olmuş olmadı mı? Neyseki iki tarafta kamu mensubu, yoksa itfaiyeciyi kuytuya çekip seni şöyle yaparız böyle yaparız sen şusun busun diye tehdit edip yaftalayıp cezayı oracıkta verebilirdi bizim kahramanlar. Nasıl olsa napsalar iyidir, iyidir bizim çocuklar.