Yangında ölen iki kardeş son yolculuklarına uğurladı

Yangında ölen iki kardeş son yolculuklarına uğurladı
Yangında ölen iki kardeş son yolculuklarına uğurladı
Aydın'ın Söke İlçesi'nde, yalnız bırakıldıkları evde ateşle oynarken çıkardıkları yangında dumandan zehirlenerek yaşamını yitiren hafif zihinsel engelli Sabri Bulut (8) ile e kardeşi Zeynep Bulut (3), gözyaşları içinde son yolculuklarına uğurlandı. Hastaneye kaldırılan diğer kardeş Yusuf Bulut'un (5) ise durumunun iyiye gittiği bildirildi.

RADİKAL - Bağarası Mahallesi 66 Küme Evleri'nde oturan Meryem Bulut ve Muzaffer Bulut çifti dün öğlen saatlerinde, ikisi hafif zihinsel engelli üç çocuklarını evde bırakıp, taşınacakları yeni eve temizliğe gitti. Evde yalnız kalan üç çocuk, sobayla oynarken sıçrayan kıvılcımlar çekyatın döşemesini tutuşturdu. Koltuğun yanan süngerinden çıkan zehirli gazlardan etkilenen üç kardeşten her ikisi de engelli olan Sabri ve Zeynep Bulut, yaşamını yitirdi. Diğer kardeşleri Yusuf Bulut ise baygınlık geçirdi. Üç kardeşin kapının kilitli olması nedeniyle dışarı çıkamadıkları ileri sürüldü.

AKŞAM EVE GELEN ANNE- BABA ŞOK OLDU

Saat 17.00 sıralarında eve dönen Bulut Çifti şok oldu. Çocuklarını hareketsiz yerde bulup, durumu 112 ekibi ve itfaiyeye bildirdi. Eve gelen sağlık ekipleri, çocuklardan ikisinin öldüğünü belirledi. Yaşam belirtileri olduğu belirlenen diğer kardeş Yusuf Bulut, olay yerindeki ilk müdahalenin ardından Aydın Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Tedaviye alınan Bulut'un sağlık durumunu iyiye gittiği bildirildi.

'ZEYNEP'İM, SABRİ'M YÜREĞİM YANIYOR'

Ölen iki kardeşin cenazeleri, Söke Fehime-Faik Kocagöz Devlet Hastanesi Morgu'nda yapılan otopsinin ardından yakınları tarafından alınan cenazeleri, bugün öğlende son kez evlerinin önüne getirilip, helallik alındı. Cenazeler evin önüne geldiğinde yakınları ve komşuları gözyaşlarına boğuldu. Anne Meryem Bulut'un, "Zeynep'im, Sabri'm, yüreğim yanıyor" diyerek ağlaması, yürekleri dağladı. Çocukların cenazelerinin araçtan indirilmesiyle birlikte ane Bulut, baygınlık geçirdi. Baba Muzaffer Bulut ise çocukların tabutuna sarılarak uzun süre ağladı.
Helallik alınmasının ardından iki kardeşin cenazeleri Bağarası Mahalle Mezarlığı'na götürüldü. Burada düzenlenen törene Söke Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu, Söke Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Karataş, Bulut kardeşlerin babaları Muzafer Bulut, yakınları, komşuları ve vatandaşlar katıldı. Sinir krzi geçirdiği öğrenilen anne Meryem Bulut ise cenazeye getirilmedi. Kılınan namazın ardından Hürriyet İlkokulu 2'inci sınıf öğrencisi olan Sabri Bulut ile kardeşi Zeynep Bulut'un bir süre omuzlarda taşınan cenazesi gözyaşları içinde yanyana toprağa verildi.
Öte yandan jandarma, yangınla ilgili ve çocuklarını eve kilitleyip yeni aldıkları eve temizliğe gittikleri ileri sürülen Meryem- Muzaffer Bulut çifti hakkında soruşturma başlattı.
DHA/Burhan CEYHAN- Necati MALDAR