Yangından kurtarmaya çalıştığı abisiyle can verdi

Yangından kurtarmaya çalıştığı abisiyle can verdi
Yangından kurtarmaya çalıştığı abisiyle can verdi
Bilecik'in Bozüyük ilçesinde 83 yaşındaki Hüseyin Kuru, tek katlı ahşa evde yaşayan abisi Hasan Kuru'nun evinde yangın çıktığını görünce alevlerin arasına daldı. Ancak, iki kardeş alevlerden kurtulamayarak yaşamını yitirdi.

RADİKAL - Bozüyük ilçesinde, yangın çıkan evine ağabeyini kurtarmak için giren kişi, bunu başaramayınca ikisi de hayatını kaybetti.
Alınan bilgiye göre, Dombayçayırı köyünde, 83 yaşındaki Hüseyin ve 89 yaşındaki Hasan Kuru'nun yaşadığı tek katlı ahşap evde henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı.

Hüseyin Kuru, damadının evinde öğle yemeğini yedikten sonra döndüğünde yangını fark ederek ağabeyini kurtarmak amacıyla içeri girdi. Komşuları da jandarma ve itfaiyeye haber verdi.

Köylülerin yardımıyla itfaiye ekipleri tarafından söndürülen yangında, Hüseyin ve Hasan Kuru, alevlerin arasında kalarak yaşamını yitirdi. Bozüyük Devlet Hastanesi'ne götürülen cesetler, kimlik tespiti için Bursa Adli Tıp Kurumu morguna gönderilecek.

Bozüyük Kaymakamı Köksal Şakalar ve İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Süleyman Can, olay yerinde incelemede bulunarak Köy Muhtarı Rafet Cin'den bilgi aldı.
AA