'Yanlış kan öldürdü' iddiası için soruşturma

Trafik kazasında ağır yaralanan ve ameliyat edildiği sırada farklı gruptan kan verildiği ileri sürülen 15 yaşındaki Elif Sevimli'nin ölümü üzerine soruşturma başlatıldı.

KOCAELİ - Trafik kazasında ağır yaralanan ve ameliyat edildiği sırada farklı gruptan kan verildiği ileri sürülen 15 yaşındaki Elif Sevimli'nin ölümü üzerine soruşturma başlatıldı.
Kandıra'da 7 Ağustos'taki trafik kazasında bir kişi öldü, yedi kişi yaralandı. Yaralılardan Elif Sevimli Kocaeli Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Sevimli aynı gün kendisiyle birlikte aynı yaşta ve durumu ağır olan başka bir hastayla birlikte ameliyata alındı. İki hasta için de acil kana ihtiyaç duyulduğu sırada kan grubu B RH Pozitif olan Sevimli'ye farklı gruptan kan verildiği iddia edildi.
Sevimli'nin önceki gece ölmesi üzerine savcılık, soruşturma başlattı. Otopsi yapılan genç kızın cesedinden alınan kan örneği İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderildi, hasta dosyalarına da el konuldu. Kocaeli Devlet Hastanesi Başhekimi Şefik Postalcıoğlu, Sevimli'ye yanlış kan verildiğini doğrulayarak, "Ancak hastanın ölüm nedeninin kesin olarak belirlenmesi için soruşturmanın tamamlanması lazım. Eğer bir sorumsuzluk varsa olaya neden olanlar hakkında gereken yapılır" dedi.


    http://www.radikal.com.tr/7545987545980

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.