'Yanlışlıkla' katliam: 4 ölü

'Yanlışlıkla' katliam: 4 ölü
'Yanlışlıkla' katliam: 4 ölü

Çete davası sanıkları yerine boşanma davasından çıkan bir aile yaylım ateşine tutuldu.

Gaziantep ’te adliye otoparkındaki Kalaşnikovlu saldırıda 4 kişi öldü , 2 kişi de yaralandı. Saldırının ‘ çete hesaplaşması’ olayı ile ilgili olduğu, ancak saldırganın hasımları yerine yanlışlıkla adliyede boşanma davasının duruşmasından gelen grubu hedef aldığı ortaya çıktı. Zanlı 26 yaşındaki Adem Çetin, silahıyla birlikte teslim oldu.
Gaziantep Adliyesi’nde dün boşanma davası duruşmasından çıkan ailenin üzerine otopark çıkışında yaylım ateşi açıldı. İddiaya göre kendisine yardımcı olan bir kadının kullandığı otomobilden inen Adem Çetin, kurşun geçirmez yelekle geldiği olay yerinde, uzun namlulu silahla aileyi hedef aldı.
Olayda bir yakınlarının boşanma davası nedeniyle adliyede bulunan 30 yaşındaki Atilla Dedekurt, annesi 54 yaşındaki Hatice Şener Dedekurt ile kardeşi 27 yaşındaki Esra Dedekurt ve başka bir nedenle aynı yerde olan 21 yaşındaki Zeki Erdem Öğümsögütlü öldü.
Olayın 6 ay önce yine adliyenin önünde çıkan silahlı çatışmanın devamı olduğu ve bu olayın tutuklu sanıklarından Müslüm Çetin’in emriyle gerçekleştiği, aslında Serkan Gar ve adamlarının hedef alındığı belirtildi.


  ETİKETLER:

  Gaziantep

  ,

  adliye

  ,

  çete

  ,

  öldü