Yapım şirketi açıkladı: Kansu'yu kovduk, çünkü...

Yapım şirketi açıkladı: Kansu'yu kovduk, çünkü...
Yapım şirketi açıkladı: Kansu'yu kovduk, çünkü...
Gözde Kansu'nun işine son verilmesiyle ilgili yapım şirketinden bir açıklama geldi: Üslup ve sunum tavrı projeyle örtüşmüyor.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik'in programda giydiği kıyafet nedeniyle eleştirdiği Veliaht yarışmasının sunucusu Gözde Kansu'nun çalıştığı kanal ile ilişkisinin kesildiği öğrenilmiş, ancak sebebin kıyafet değil performans olduğu öne sürülmüştü. Konu hakkında bir açıklama yapan yapım şirketi, Kansu'nun işine son verilmesinin üslup ve tavırlarıyla ilgili olduğunu belirtti.

İşte yapım şirketinin açıklaması:

Cumartesi akşamları, Atv ekranında yayınlanan Veliaht adlı yarışma programının sunucusu Gözde Kansu ile yollarımız ayrılmıştır. Ancak oyuncumuz ile ayrılış nedenimizin, iki gündür gündemi meşgul eden ve üzerine tartışılan “dekolte” kıyafet mevzusu ile yakından uzaktan hiçbir ilgisi yoktur.

Hüseyin Çelik, Gözde Kansu'yu mu kastetti


'ÜSLUP VE TAVRI PROJEYLE ÖRTÜŞMÜYOR'

Yayıncı kuruluş Atv; ilk bölüm yayınlanmadan önce, Gözde Kansu’nun üslup ve sunum tavrının projeyle örtüşmediğine karar vermiş, ileriki bölümlerde kendisiyle devam etmek istemediğini belirtmiştir. Yayın günü sosyal medyadaki olumsuz eleştirilerde bunun doğruluğunu göstermiş ve sunucu değişikliğine gidilmesi yönünde ihtiyaç doğmuştur.

Çelik'ten Dekolte krizine ifade özgürlüğü yorumu


Gözde Kansu, tiyatro bölümü mezunu, yetenekli önemli bir oyuncudur. Şahsı ile ilgili ne yapım şirketi olarak bizim, ne de yayıncı kuruluş olarak Atv’nin bir sıkıntı yaşadığı, ya da yaşayacağı anlayışı kesinlikle doğru değildir. Şunun altını önemle çizmemiz gerekir ki, bazı isimlerin, bazı projelerle örtüşmediği durumlar, bu tarz programlarda olabildiği gibi, dizi oyuncuları arasında da yaşanmaktadır. Yapım şirketi Production House olarak ve yayıncı kuruluş Atv’nin de bu insiyatifi göz önünde bulundurduğunu varsayarak, gündemi böyle bir mevzu ile meşgul ettiğimiz için büyük üzüntü duyuyor, başta oyuncumuz Gözde Kansu ve izleyicilerimizden özür diliyoruz.

Ünlülerden Twitter'da, 'Gözde Kansu' tepkisi


ÇELİK'İN SÖZLERİ SOSYAL MEDYADA TEPKİ GÖRMÜŞTÜ

Hüseyin Çelik'in Kansu hakkında söylediği "Dün bir kanaldaki, yarışma programında sunucu öyle bir kıyafet gitmiş ki olmaz bu yani. Kimseye karıştığımız yok ama çok aşırı. Dünyada da kabul edilemez” sözleri, sosyal paylaşım sitelerinde de tepki toplamıştı.


  http://www.radikal.com.tr/1154842115484219

  YORUMLAR
  (19 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  akp.ni muhalefet değil yabancılar yıkacak. - sktk60

  gezi olaylarından tutun insanların giyim kuşamına müdahale dış politika derken uyuz olan yabancılar büyük ihtimal akp.gitsin diye ekonomide'de yanlız bırakacaklar akp.ni muhalefet değil ama bu yabancılar yıkacak şu anda akp. bayağı göze batan işler yapıyor.

  IFADE OZGURLUGU - Equalizer001

  Turkiye?de yasayan insanlarin cogu, diger insanlarin kendilerine benzemesini isterler. Bazen bu istek baski ve siddete bile donusur. Bu bir hastalik midir? Evet, bu bir hastaliktir ve temel yapi taslarinda ozguven eksikligi, guc gosterisi, ve empati yoksunlugu vardir. Bu hastalik Milletvekili olsak da Basbakan olsak da bir iyiliesme gostermez. AKP Genel Baskan Yardımcısı Huseyin Celik, bu hastaligin kanitlanmis bir ornegidir. Bunca yildir aldigi egitim ve ogerenim bu amansiz hastaligina care olamamis, ATV?nin gosteri ve eglence kanalina seyirci toplamak icin Décolleté giyinen sunucu genc bir kizimizi haksiz yere tenkid ederek isinden cikarilmasina sebep olmustur. Bu baglamda; seyircilerin degil de bir milletvekilinin tenkidi ile Gozde Kansu?nun isine son veren ATV kurmaylarinin, halkin gozundeki degeri, Huseyin Celik?in durumundan cok daha asagiya dusmustur. ATV; ?biz TRT Toplum Muhedisligi Ahlak Komisyonundan korktugumuz icin elemanimizi isten cikardik? demeye kalkmasin; zira televizyon yayinlari, gazete yayinlari kadar onemlidir ve ilkeleri; her konuda, her ne pahasina olursa olsun ifade ozgurlugunu savunmak olmalidir. ?If we don't believe in freedom of expression for people we despise, we don't believe in it at all.? _Noam Chomsky

  Namus - msu

  Hüseyin Çelik, namusu kurtardı. Açlıkla terbiye buna derler.

  Yapım şirketi açıkladı: Kansu'yu kovduk, çünkü... - ms@deniz

  Bayım lütfen dürüst olun, bunun işine son vermenizi 90'lık ninem bile biliyor Hüseyin çelik yüzünden olduğunu.

  Kimi kandırıyorsunuz ki acaba? - brandywine06

  Böylece kendi çapını daha doğrusu çapsızlığını ortaya koyan bir yapım şirketi oldunuz. Kanalınız da sizden geri kalmaz. Tebrikler.

  düzenin kan emicileri amaçları için her kuralı çiğnediniz - demlicay2011

  mübah kelimsei türkiyenin şu anda en dikkat edilmesi gereken kavramıdır. bu kelimeyle her türlü pislik caizdir ve günah değildir annlmanına gelir. DİKKAT.

  yüzde elli nokta bir - alkim13

  Siz bu sözlerle ancak %50 yi kandırırsınız.