Yapışık ikizlerin biri yaşayabilecek

Gökhan Ergün'le sekiz aylık evli olan 24 yaşındaki Rahmiye Ergün üç gün önce Trabzon Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde karın bölgesinden birbirine yapışık ikiz bebek dünyaya getirdi.

TRABZON - Gökhan Ergün'le sekiz aylık evli olan 24 yaşındaki Rahmiye Ergün üç gün önce Trabzon Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde karın bölgesinden birbirine yapışık ikiz bebek dünyaya getirdi. Anne, kalp ve karaciğerleri ortak olan ikizlerden birinin 'feda edilip diğerinin kurtarılmasını' istiyor.
Doğumdan sonra ikizlerin tedavi altına alındığı Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı'nda görevli Prof.Dr. Haluk Saruhan, "Bebekler ayrılmadan yaşayabilirler, ancak tek kalp iki bebeğe yetmeyebilir. Çok kısa sürede kalp yetmezliği meydana gelir. Ya bu şekilde yaşayacaklar ya da biri feda edilecek" dedi.
Anne Rahmiye Ergün ise, hamileliği sırasında üç kez ultrasonla inceleme yapıldığını ancak bebeklerin yapışık olduğunun belirlenemediğini ileri sürdü. Anne Ergün, "Bebeklerin durumunu doğum yaptıktan sonra öğrendim. İki bebeğimi birden kaybetmektense, bir çocuğumun feda edilmesine razıyım" diye konuştu.


    http://www.radikal.com.tr/7414137414130

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.