Yaradılışından dolayı 'şükreden' balina okulda!

Yaradılışından dolayı 'şükreden' balina okulda!
Yaradılışından dolayı 'şükreden' balina okulda!
Türkiye Okuyor projesi kapsamında okullara tavsiye edilen kitaplarda hayvanlar yaradılışları nedeniyle Allah'a şükrediyor!

Radikal.com.tr - Zeytinburnu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ' Türkiye Okuyor' projesi kapsamında okullara gönderdiği okutulmasını istediği 81 kitapta 'en büyük hayvan olduğu için Allah'a şükreden' balina, 'aşağılık Rum'lar, uzun boyu nedeniyle 'Rabbim verdi' diyen zürafa var! 
Evrensel gazetesinden Fırat Turgut ve Mustafa Mayda'nın haberine göre  İstanbul Zeytinburnu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, ‘Türkiye Okuyor’ Projesi kapsamında okullara bir yazı gönderdi ve proje kapsamındaki 81 kitabın öğrencilere okutulmasını istedi.
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ve Kaymakamlığın imzası bulunan yazıda şu ifadeler yer alıyor: “Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül’ün himayelerinde başlatılmış olan ‘Türkiye Okuyor’ Projesi kapsamında, Gökkuşağı Pazarlama tarafından hazırlanan ve her sınıf için 81 adet kitaptan oluşan setler ilçemiz ilkokul öğrencilerine okutulması Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından planlanmaktadır. İlçemiz ilkokul (1. 2. 3. ve 4. sınıf) öğrencilerine okutulmak üzere kitapların değerlendirilmesi için ilçemiz okullarında görevli sınıf ve Türkçe öğretmenlerinden komisyon kurulması müdürlüğümüzce uygun görülmektedir. Makamlarınızca da uygun görüldüğü takdirde olurlarınıza arz ederim”.
Öğrencilere okutulması istenen kitaplardaki ifadeler ise dikkat çekici. Kitaplar arasında ‘Hayvanların Gizemli Dünyası’ isimli bir set bulunuyor ve "Prof. Dr. Arif Sarsılmaz" imzalı bu setteki kitapların arasında şu sözlerle sık sık karşılaşılıyor: “Hepimiz farklı kabiliyette yaratılmışız (Penguen Kitabı). Bu güzel hediye için Yaratıcı’mıza sonsuz teşekkürler (Penguen Kitabı). Yaratıcı’mın hediye ettiği bu zırh sayesinde korunurum (Kaplumbağa Kitabı). Allah bizlere uzun bir ömür vermiş (Kaplumbağa Kitabı).

'AŞAĞILIK RUM'
Dağıtılan kitaplarda Necip Fazıl Kısakürek'in bir şiiri de önsözde kullanılıyor. “Haykırsam kavşağında geçenlere her yolun. Aman Müslüman olun, aman Müslüman olun” dizelerini paylaşan önsöz yazarı, “Bu dizelerle başlamak, Necip Fazıl’ın insanlara ne söylemek istediğini yine onun söyledikleriyle söylemek olacak” diyor.
Kitabın içerisindeki şöyle cümleler de var: “Bana hakaret gözüyle bakan, dolar kaçakçısı, zengin ve küstah, aşağılık bir Rum’a sertçe bir laf ettim diye onun bile gönlünü almak zorunda kalıyorum”. “Yahudi ve mason tesiri altında hiçbir insanın düşemeyeceği bir şenaat derecesine düşen bir aralık Bakan koltuğunda da oturan ve sonradan trafik kazasında ölen bu savcıya cevabım elimdeki vesika ve şu anda Türkiye Cumhur Reisi (Cumhurbaşkanı) bulunan sınıf arkadaşım Fahri Korutürktür.”

 

 

KİTAPLARDAN ALINTILAR
Hayvanların Gizemli Dünyası adlı kitaplarda hayvanlar şöyle şeyler söylüyor:

* (Balina Kitabı) En büyük hayvan olarak yaratılmışım.
* (Fil Kitabı) Kendimizi nasıl koruyacağımızı, suya ve yiyeceklere nasıl ulaşacağımızı Yaratıcımızın yönlendirmesiyle bulabiliyoruz.
* (Albatros Kitabı) Her şeyi en doğrusu ve en güzeli ile bilen Rabb’imiz, neslimizi özel yapıdaki yumurta kabuklarımız ile korumaya almıştır.
* (Zürafa Kitabı) Beni uzun boylu yaratan Rabbim yarattığı her bir canlıya farklı üstün özellikler vermiştir.
* (Ahtapot Kitabı) Bütün organlarım ve vücut tipim sizinkinden çok farklı bir plan üzerinde yaratıldığı hâlde, gözlerimizdeki bu benzerlik, Yaratıcımız’ın birliğinden başka şekilde izah edilemez!


  http://www.radikal.com.tr/1130886113088615

  YORUMLAR
  (15 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Düşünebilen Beyinin Suçu. - Clear

  Bir yorumcu "..suçum neydi ki...düşünebilen ve beyninin farkında olan biri olarak..." diye sorup,cevap ise bulamadığını yazmış.Sorun da burada zaten,kendikendini "fasulye gibi nimetten saymak" ile sorulara cevap bulmak mümkün değildir.Acaba deyip "kendime TANI KOYMAMDA BİR YANLIŞLIK MI OLA?" sorusuna, öncelikle doğru cevap bulmalı.Diğeri arkasından kendiliğinden gelir.

  Dine Karşı Bilgi(!) Fışkırtan Yorumlar. - Clear

  Melekler kamçı sallıyormuş,şimşekler çakıyormuş,bunları da peygamber söylemişmiş.Vay beee! Ben de sanıyordum ki biz müslümanların çoğu,dini kitabından değil,etrafındaki duyumlardan öğreniyorlar.Yanılmışım.Din karşıtları da aynısını yapıyorlar.Hem de duyum değil,uydurulmuş masallardan...Yani daha beterin de beteri varmış,meğer...Ama aralarında gözden kaçmaması gereken korkunç bir fark var.Duyumla hareket eden dindarlar,bilimsel lugatlar döktürmüyorlar.Ancak din karşıtları ise iki de bir bilimden parçalar kesip dağıtırken,masallardan da vazgeçemiyorlar.Ne hoş(!),değilmi?

  jigga - momentum

  Valla dini uçan spagetti canavarı olan bir toplum, okullarında bu canavarın ne dediğini anlatıyorsa, çok bana dert değil. Ha, ben buna maruz kalmışsam, herhalde ben de onların arasındayımdır. Yalnız, "hurilerle günümüzü gün etmekten" bahsedip, "karımızı ve çocuklarımızı dövmemizi" emreden bu uçan spagetti canavarı nereden biliyor bizdeki retoriği? Bir de, "bir ülkede medeniyet geliştikce bildigimiz anlamda Tanrı inancı azalıyorsa", bu oradaki "tanrı" kavramının kendisiyle ilgili bir problem olabilir mi? Çünkü böyle "basit" bir nedensellik ilşkisi için biraz karmaşık bir alan bu. Ya bir gün, mesela Türkiye medenileşir de Tanrı inancı azalmazsa ne yapacağız? Türkiye'de bir yanlışlık mı var diyeceğiz? "Bir düşün acaba inandiklarim uydurma olabilir mi diye." Diyelim ki düşündüm ve uydurma olmadığı sonucuna vardım, ne olacak o zaman? Sonra, nereden bu kadar eminsin düşünmediklerine, böyle "at gözlüğü" benzetmeleri kullanacak kadar? Bu düşüncenin tek zorunlu sonucu mu var? Düşünce işaret edilirken sonuç da peşin mi sipariş ediliyor?

  Önceki hayatımda ne yaptım ben? - queerestofthequeer

  Sanırım önceki hayatımda çok günahkâr biriydim, Tanrı - ki eğer varsa - beni yılan, domuz falan gibi bir hayvan olarak tekrar dünyaya getirmek yerine muhtemelen Ali Baba'nın çiftliği yerine başka türevine insan olarak gönderdi. Muhtemelen Nuh'un gemisini de kaçırmıştım zaten! Küçücük kaplumbağa bile şükrederken Rabbine uzun ömürler verdiği için kendisine, ben hâlâ soruyorum suçum neydi ki bu kitleyle aynı semanın altında aynı çiftliğe, düşünebilen ve beyninin farkında olan bir insan olarak gözlerimi açmamı sağladığını? Cevap bulamıyorum...

  bi örnek nesiller. - kedi...

  Aklıma Gazi Ertekin ve arkadaşlarının demokrat yargı derneği bölünme sürecinde Osman Can ve şürekasına söylemiş olduğu "biz kemalist diktatoryayla mücadele ederken vurgumuz diktatoryadır.Anlıyoruz ki sizin sorununuz kemalizmleymiş.Ötekisi ile ilgili bir derdiniz yokmuş." sözleri geliyor.Niyeyse bunlar geldi aklıma. Çok değil, çocuklara muhakeme yeteneğini kazandırın, onlar ileride neye inanacaklarına karar verir.

  Dindar arkadaşlara cevaben - unutulur

  Yorumlardaki dindar arkadaşların sorularına cevap vermek istedim. Ateistler neden tanrıdan korkar diye sorulmuş. Tanrıdan değil yobazlardan korkuyoruz. Madımak gibi örneklerle pekiştirebilirsiniz. Ülkemiz inancını kaybediyor diyen bir arkadaş var. 10 yıl önce devlet okullarında islami yazarların kitapları yoktu. La Fontaine okunuyordu. Okullarda kutlu doğum vaazları verilmiyordu. Türbanlı hocalar yoktu. Evrim bilimsel değildir diye yazan yorumcumuz da var. Evrim konusuna değinen arkadaşlar da var. Evrimin bilimsel olmadığı da geçmiş yorumlarda. Doğrudur. Çamurdan yaratılış daha bilimseldir. Elma yediği için cennetten kovulan insan oğlunun Şeytan-Allah arasındaki entrikaya dahil olması daha bilimseldir. Anne karnında ruh üflenmesi falan çok daha bilimseldir.

  "1. kat gök - anaximenes

  yeşil zebercettendir, melekleri öküz suratlıdır, 2. kat gök sarı yakuttandır, melekleri zümrüd-ü anka suratlıdır.. her bir katın arası 500 yıllık yol yürüyüşüdür", "bir gün Yahudiler peygamberimize sormuşlar, sular neden yükselir ve alçalır. O, "sulardan sorumlu melek ayağını suya soktukça yükselir, çekip çıkarınca alçalır" cevabını verir. Yahudiler, bizim kitaplarımızda da öyledir, der.", şimşek neden çakar sorusuna: " bulutlardan sorumlu melek elindeki kamçısıyla bulutlara gitmeleri gereken yeri gösterir".. günlerine doğru gidiyoruz koşar adım..