Yaralanan gazeteciyi ABD Büyükelçisi davet etmiş!

Yaralanan gazeteciyi ABD Büyükelçisi davet etmiş!
Yaralanan gazeteciyi ABD Büyükelçisi davet etmiş!
Ankara Büyükelçiliği'ndeki patlamadan yaralı kurtulan kişinin, yakın bir döneme kadar NTV'de çalışan gazeteci Didem Tuncay olduğu ortaya çıktı.

 Patlamada yaralanan Gazeteci Didem Tuncay Numune Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Geçen haftaya kadar NTV’de diplomasi muhabiri olarak görev yapan Tuncay’ın sağlık durumuyla ilgili açıklama Ankara Numune Hastanesi Yöneticisi Nurullah Zengin’den geldi. Zengin, “Yapılan ilk değerlendirmede baş bölgesinde özellikle sağ göz bölgesinde travmanın bulunduğu bir durum tespiti yapıldı. İlgili branşlardan tüm hekim arkadaşlarımızın ortak değerlendirmesi devam ediyor. Mevcut bulgularla hastamızı yoğun bakımda gözleme devam ediyoruz. Tetkikleri hala devam ediyor. Bu nedenle yoğun bakım şartlarında hastamızı gözlüyoruz. Ailesinden gerekli bilgileri aldık. Yoğun bakım şartlarında değerlendirmeye devam ediyoruz” dedi.

 

RICCARDIONE İLE ÇAY İÇECEKMİŞ
Tuncay'ı tedavi gördüğü Ankara Numune Hastanesi'nde ziyaret eden ABD Büyükelçisi Ricciardone, hastane çıkışında gazetecilere şu açıklamada bulundu: "Buradayım hastanedeyim çünkü sizlerden biri burada hastanede. Benimle çay içmeye geliyordu. Türkiye 'ye geldiğimde röportaj yapan ilk kişiydi. 'Gel birlikte çay içelim' dedim. Onu davet ettim. Eminim siz de Didem'le gurur duyuyorsunuz. O da hepiniz gibi ülkesine ve Türk demokrasisine hizmet ediyor. Hepimiz dua ediyoruz bir an önce şifa bulması için. Ailesine de geçmiş olsun diyorum. Türk hükümeti harika davrandı ben bazı bakanlardan, Sinirlioğlu'ndan, Davutoğlu'ndan telefon aldım. Bundan daha destek dolu daha sıcak bir tepki göremezdik."