Yaralanan polise eylemciler yardım etti

Yaralanan polise eylemciler yardım etti
Yaralanan polise eylemciler yardım etti
AKM önünde bekleyen polislerin üzerine rüzgardan dolayı tahta parçası düştü. Bir polis memuru yaralanırken, ilk müdahale meslektaşları tarafından yapıldı. Daha sonra eylemciler tarafından Gezi Parkı revirinden getirilen sedyeye konulan polis üşümesin diye üstü de örtüldü.

İSTANBULTaksim’de dün akşam göstericilerle polis arasında yaşanan çatışmaların ardından sabah saatlerinde Atatürk Kültür Merkezi (AKM) önünde beklemeye geçen Çevik Kuvvet polislerinin üzerine rüzgarın savurması sonucu tahta düştü.

AKM'nin önündeki konteynerdan düşen tahta parçası nedeniyle, bir polis memuru başından yaralandı. İlk müdahale meslektaşları tarafından yapıldıktan sonra Gezi Parkı'ndaki eylemciler park içindeki revirden sedye getirdi. Polisler önce sedyeyi kabul etmezken eylemcilerin ısrarı üzerine yaralı polisi sedyeye aldılar. Havanın soğuk olmasından dolayı polis memurunun üzeri yine eylemciler tarafından getirilen battaniyeyle örtüldü. Olay yerine gelen sağlık ekipleri yaralı polisi ambulansa alarak hastaneye kaldırdı. Polisin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.


UĞUR ALAATTİNOĞLU / DHA   http://www.radikal.com.tr/113728311372838

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  İşte Bahsettiğim Bu.. - evet_isyan06

  Şu haberin altındaki yorumlara bakıyorum ve medyanın taraflı yayınının amacına ulaştığını görüyorum. Polis de eylemlerde aynı şekilde insani duygularla göstericilere yardım ediyorlar.. Ama bu polisi faşist, zalim, insanlıktan nasipsiz göstermek derdinde olan medyada yer almıyor. Doğal olarak da burada yorum yazan arkadaşlar polis asla böyle bir insanlık göstermez, canavardıri zalimdir, sadisttir; bakın da insanlık görün modunda yorum yapıyorlar. İşte medyanın amacı da bu, kışkırtmak, yalan veya eksik haberle gençleri daha öfkelendirip olayları daha da büyütmek! Arkadaşlara tek tavsiyem sadece belirli görüşteki medyayı değil iki tarafı da birlikte okumları çünkü herkes gerçeğin işine gelen kısmını şişirip diğer tarfını gizliyor. Polis de insandır, senin benim mahallemin çocuğudur; gösterideki gençler de insandır mahallemizin çocuğudur. Herkesin hatası olsa da kimse hayvan yada ruh hastası değildir. İnsanları bu şekild ekışkırtan medyayı da nefretle bir kez daha kınıyorum

  Yazıklar Olsun!! - S.M.Y.

  Yazıklar olsun bu ülkenin bu hale gelmesine neden olan bütün insanlara! Yazıklar olsun ülkemin insanlarını birbirine düşürene! Yazıklar olsun bu ülkenin halkına, polisine, avukatına, doktoruna bu davranışları reva görenlere!!! Tüylerim ürperiyor her haberde, gözlerim doluyor, içim acıyor....

  kaç polis vurduğu kişiye bu şekilde yardım etti.. - tanriya serenad

  insanların siyasi tepkilerini bir çapulçuluk olarak niteleyenler görün bakın kimin yüreği temiz ve büyüktür. bu kareye fazla söz gerekmiyor..gerçi sizin beyin fonksiyonlarınızın kalbe giden yolu çoktan kapanmış.ama yine de oy verenler merhametin ne olduğunu görürler umarım..

  Doğrusu Bu - evet_isyan06

  İnsanlık ölmediyse elbette edecekler.. Ancak bunu hemen gözümüze sokan radikal acaba neden polisin de eylemcilere yaptığı insani davranışları haber yapmıyor? İşinize gelmiyor değil mi? Taraflısnıız ve polisin elinde döviz taşıyan engelli bir göstericiye merdivenden inerken yardım ettiğini göstermek çizmek istediğiniz faşist, zalim polis imajına uymaz! Ama göstercilerin barbarlıklarını gizler güzel hareketlerini ( elbet ki bu kare tartışmasız güzeldir ) haber yaparsınız.. Gerçekten bu olaylarda medya sınıfta kaldı, ilkeler falan hikaye sizin için. Tek umursadığınız ideolojik takıntılarınız.

  AKP iktidarına örnek olsun - ismet65

  bu olayı halkla polisler karşı karşıya getiren ve polis şiddetini meşru kılan AKP iktidarı görsün. AKP iktidarına örnek olsun. Halk sadece savunmadaydı. AKP provokatörlerin dışında durup dururken kimse polislere saldırmadı ve saldırmaz da. AKP sayesinde halka yapılan saldırılar bir savaş alanını andırıyordu.

  ey ajitasyon makinarı! - meakdağ

  Şimdi ne yumurtlayacaksınız. "Dış güçler" koşun o polise yardım edin mi dedi. Ne yani o gezi parkındaki insanların yüzde biri kadar empati yapabiliyor musunuz? onların komünal dayanışmasını görünce saldıracak bir sovyetleriniz de yok. Asıl Allah size kolaylık versin. İşiniz çok zor çok. O insanların dilinden asla konuşamazsınız çünkü onların anladığı dil özgürlük ve mizah dilidir, siz bilmezsiniz..

  lutfen - Ilkay

  Allah'ım daha fazla insan yaralanmadan butun bu kabus bitsin ne olur. Kibir, siddet ve nefretle insanları birbirine dusurenlerin hevesleri kursaklarında kalır inşallah!