Yaralı çocuğa komutan ziyareti

Yaralı çocuğa komutan ziyareti
Yaralı çocuğa komutan ziyareti

Korgeneral Yurdaer Olcan, Seyfi Turan?ı ziyaret etti. 14 yaşındaki çocuk hayati tehlikeyi atlattı, ancak 10 gün daha hastanede kalacak. FOTOĞRAF: AA

VAN - Dipçik darbeleriyle başından yaralanan 14 yaşındaki Seyfi Turan hayati tehlikeyi atlatırken, ilk ziyaretçisi Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Yurdaer Olcan oldu. Olcan, dün Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi’ne giderek, Beyin Cerrahi Servisi’nde tedavi gören çocuğa geçmiş olsun dedi. 

Baba: DTP’ye yakın değilim

Hastanede gazetecilerle konuşan duvar ustası baba Mehmet Turan ise oğlunun lise 1. sınıftayken okulunu terk ettiğini söyledi. Mehmet Turan oğlunun başına gelenleri komşularından duymuş:
“Ben DTP’ye yakın biri değilim. Daha önce hiçbir eyleme ne kendim ne de çocuklarım katıldı. Evde olsaydım dışarı çıkmasına izin vermezdim. Olay sırasında mahallede kendi yaşıtlarıyla dışarıdaymış. Polisler geldiğinde çocuk aklıyla koşmaya başlamışlar. Sonra polis ona vurmuş. Şikâyetçi olup olmayacağımı bilmiyorum. Daha karar vermedim. Biz yoksuluz. Çocuğumun iyileşmesini bekleyeceğim.” (dha, aa)