Yaralı Japon turist ülkesine geri döndü

Yaralı Japon turist ülkesine geri döndü
Yaralı Japon turist ülkesine geri döndü
Nevşehir'in Göreme Beldesi'nde bir arkadaşıyla yürüyüş yaparken uğradığı bıçaklı saldırıda ağır yaralanan 22 yaşındaki Japon turist Hoshie Teramatsu, Sağlık Bakanlığı'nın ambulans uçağıyla Tokyo'ya gönderildi.

NEVŞEHİR – Nevşehir’in Göreme Beldesi'nde uğradığı bıçaklı saldırıda ağır yaralanarak Nevşehir Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınan Japon turist 22 yaşındaki Hoshie Teramatsu, Sağlık Bakanlığı 'nın ambulans uçağıyla Tokyo'ya gönderildi.

Göreme Beldesi'nde bulunan Zemi Vadisi'nde geçen hafta salı günü meydana gelen olayda, Japon turistler 22 yaşındaki Mai Kuriharac ve aynı yaştaki Hoshie Teramatsu bıçaklı saldırıya uğramıştı. Saldırıda Mai Kuriharac aldığı bıçak darbeleriyle olay yerinde hayatını kaybederken, Hoshie Teramatsu ise ağır yaralı olarak Nevşehir Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınmıştı. Yapılan çalışmaların ardından yakalanıp gözaltına alınan Fatih U. çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.

Yaklaşık 10 gündür Nevşehir Devlet Hastanesi'nde tedavi gören Hoshie Teramatsu, hastaneden ambulansla Kapadokya Tuzköy Havaalanı'na getirildi. Teramatsu, uzman doktor , hemşire ve sağlık personellerinin de bulunduğu hava ambulansıyla Tokyo'ya gönderildi.


DHA


  http://www.radikal.com.tr/115161111516113

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Neden sahip çıkılmadı? - yusufdemir55

  On binlerce polisi, gezi eylemine saldırtanlar, turistik beldelerimizi koruyacak polismi bulamıyorlar? Bu kadın ülkesine döndüğünde ve hayatı boyunca, Türkiye'nin adını her duyduğunda, her hatırladığında neler hissedecektir?

  sizi sony ciler anca bunu üretirsiniz zaten. - demlicay2011

  alırsınız kaliteli japon mallarını bir japona sahip çıkamasınız. sizin sivil polisler elmamı topluyordu sokaklarda. onlarcasıi illerde yüzlercesi. marifetinizle övünün artık. nasılsa bir japondu ermeniydi vs vs. türk olsa ne olurduki hiç bir şey değişmez. insana değer yoktur geri kalmış ülkelerde. bu bir gerçektir. ileri ülkeler doğadan beslenir . geri kalmış ülkeler ise insandan beslenir. ya acı işte. zor yutuluyor.

  burası Türkiye - denizcikedi

  Yanında erkek olmadan gelen bütün kadın turistlere tecavüz edilmesi ve ya öldürülmesi yadırganmaz. Bunları yapanlar ve çevreleri de inanılmaz namus bekçileridir. Utanç verici.