Yaralılar arasında sekiz Pakistanlı var

Türkiye'yi sarsan saldırı, IDEF-2007 Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı için Ankara'da bulunan Pakistan heyetini de vurdu. Patlamada Air Weapon Complex firmasının Pakistanlı sekiz yetkilisi yaralandı.

ANKARA - Türkiye'yi sarsan saldırı, IDEF-2007 Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı için Ankara'da bulunan Pakistan heyetini de vurdu. Patlamada Air Weapon Complex firmasının Pakistanlı sekiz yetkilisi yaralandı. Pakistanlıların, Türkiye'ye özgü yerel hediyelik eşya almak için Ulus'ta alışveriş yaptığı öğrenildi. Air Weapon Complex firmasının temsilcileri kendilerine tahsis edilen araçla Türkiye'ye özgü hediyelik eşyalar almak için Ulus'a geldi.
Araç şoförüyle belirlenen bir noktada buluşarak resepsiyona gitmek üzere sözleşen gruptakiler daha sonra dağıldı. Bombanın patlamasıyla birlikte gruptakilerden sekizi yaralandı. Yaralanan Pakistanlıların isimleri şöyle: Salman Dalhani, Tarık Zafer İkbal, Ali Ezad Abbas, Abdul Mozed Khan, Muhammed Korhan ve Zülfikar Lodin.
Başbakan Erdoğan olay yerinde yaptığı açıklamada biri Pakistanlı beş kişinin öldüğünü söyledi. Olay yerinde pasaportu bulunan bir Pakistanlının polis tarafından ölenler arasında sayıldığı, Erdoğan'ın da bu karışıklık nedeniyle yanlış bilgi verdiği öğrenildi.