Yaramazlık yaptı diye ağaca asılan oğlak için suç duyurusu

Yaramazlık yaptı diye ağaca asılan oğlak için suç duyurusu
Yaramazlık yaptı diye ağaca asılan oğlak için suç duyurusu

Şengül: Oğlağıma kötü muamele yapıldı. FOTOĞRAF: FATİH DALDAL / DHA

ÇANAKKALE - Oğlağının öğle saatinde altı saat boyunca ayaklarından bir ağaç dalına asıldığını söyleyen besici, komşusu hakkında suç duyurusunda bulundu.
Çanakkale’nin Bayramiç ilçesinde besicilik yapan 49 yaşındaki Erdoğan Şengül’ün ‘Sarıkız’ adlı oğlağı, evinin karşısındaki komşusu 60 yaşındaki Kemal Ercan’ın bahçesine girdi, sebzelerini yedi.
Kemal Ercan, iddiaya göre, bahçesine zarar veren oğlağı, öğle sıcağında arka ayaklarından bahçesindeki zeytin ağacına astı. Tarlasından dönen Erdoğan Şengül, komşusu Kemal Ercan’ın bahçesinden acı acı bağıran bir oğlak sesi duyup merak edip bakınca, gördüğü manzara karşısında şoke oldu. Oğlağı zeytin ağacına asılı gören Şengül, zile bastı, kapıyı açan Ercan’ın oğlu Cihan Ercan’a, “Babana söyle, oğlağı salsın. Zararı neyse karşılayacağım” diyerek ayrıldı.
Şengül, daha sonra Bayramiç Adliyesi’ne giderek, oğlağını ağaca asarak, kötü muamelede bulunduğunu belirttiği Kemal Ercan hakkında savcıya suç duyurusunda bulundu. Şengül, Muhtar Cengiz Atmaca’ın yanı sıra köylülerden Erhan Küçükoğlu ve Muharrem Ercan’ı da şahit gösterdi. Kemal Ercan, bir süre sonra oğlağı serbest bıraktı. (dha)