'Yaratılış Atlası'na Vekil Uzer sahip çıktı

Harun Yahya müstear ismini kullanan Adnan Oktar'ın 'Yaratılış Atlası' adlı evrim kuramı karışıtı kitabını TBMM'de dağıtan AKP Gaziantep Milletvekili Ahmet Uzer, Meclis çatısı altında karpuz ya da sarmısak dağıtmadıklarını...

GAZİANTEP - Harun Yahya müstear ismini kullanan Adnan Oktar'ın 'Yaratılış Atlası' adlı evrim kuramı karışıtı kitabını TBMM'de dağıtan AKP Gaziantep Milletvekili Ahmet Uzer, Meclis çatısı altında karpuz ya da sarmısak dağıtmadıklarını, kitap hediye ettiklerini söyleyerek kendisini savundu.
Milletvekillerinden bazılarının bu kitabı çok beğendiklerini belirten Uzer, "Aldığım bu kitapları seviyeli bir hediyeleşme üslubu içerisinde birçok milletvekili arkadaşımıza takdim ettim. Bunu yaparken de hiçbir ayrım gözetmedim. Ancak bir karışıklık sonucu, listede adı olmayan bazı CHP milletvekillerine de kitabın ulaştığı anlaşılmıştır. Olay bundan ibarettir" dedi. Uzer, "Çoğunluğu fosil resimleriyle bezenmiş kitaptan neden bu kadar rahatsızlık duyuluyor, anlamış değilim" diye tepki gösterdi. Uzer, kitaba karşı çıkanları da cehaletle suçladı. Genç Parti Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Emin Şirin ise, TBMM'ye verdiği soru önergesinde, "Birçok kitabın dağıtılmasına izin vermeyen TBMM İdare Amirliği, Oktar'ın lobi faaliyetinin parçası olan kitabın dağıtılmasına nasıl müsaade ediyor?" dedi.