Yarbay Alkan CHP heyetiyle görüştü

Yarbay Alkan CHP heyetiyle görüştü
Yarbay Alkan CHP heyetiyle görüştü
Şehit Yüzbaşı Ali Alkan'ın cenazesi ile gündeme gelen Yarbay Mehmet Alkan, CHP'li milletvekilleri ile yaptığı görüşmede, "Bana soruşturma açıldığı haberlerini okudum ancak soruşturma konusunda bir tebligat gelmedi. Genelkurmay Başkanı'nın terör örgütüyle suçlandığı yerde her şey olabilir" dedi.

RADİKAL - Şırnak’ta şehit olan kardeşi Yüzbaşı Ali Alkan’ın Osmaniye’deki cenazesinde, “Buradaki vatan evladı daha 32 yaşında. Vatanına, sevdiklerine doyamadı. Bunun katili kim? Bunun sebebi kim? Düne kadar çözüm diyenler ne oldu da sonradan savaş diyor” diye feryat eden Yarbay Mehmet Alkan CHP heyetiyle görüştü. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ve Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, dün Osmaniye’de Yarbay Alkan ile konuştu. CHP heyetine cenazeden sonra şeker ve tansiyon sorununun çıktığını anlatan Yarbay Alkan’ın, görüşme sırasında da kısa süre fenalaştığı öğrenildi. Edinilen bilgiye göre CHP’li Özel görüşmede, “Bu aile Türkiye ’nin ailesi. Siz de bütün şehit ailelerinin ağabeyi oldunuz. Türkiye’nin dört bir yanındaki insanlar size hak verdi” dedi. Sözcü gazetesinden Başak Kaya'nın haberine göre, Yarbay Alkan CHP heyetine şunları söyledi:

‘YOLUN BİTTİĞİ YER’’

“Kardeşimin şehit olduğu yere yakın bir yerde 2,5 yıl görev yaptım. Kardeşimin tayini oraya çıktığında çok üzüldüm. Orası yolun bittiği yer, Türkiye’nin sonu. Kardeşimi evlendirmek için çaba sarf ettik ama olmadı. Benim çocuğum yok, o benim çocuğum gibiydi. Cenazede sorduğum soru niçin bu kadar gündeme geldi, neden bu kadar şaşırıldı ben de anlamıyorum. Sorunun bu kadar gündeme gelmesine şaşırıyorum. Herkesin kendi kendisine sorması gereken bir soru bu.”

Şehit Yüzbaşı Alkan'ın cenaze töreninde Erdoğan'a hakaretten 2 kişi tutuklandı

AYM, Yarbay Mehmet Alkan'ı haklı bulmuş

‘SORUŞTURMA AÇILDIĞINA DAİR BİLGİM YOK’

“Cenazede söylediklerimden dolayı hakkımda soruşturma açıldığına ilişkin bilgim yok. Bana soruşturma açıldığı haberlerini okudum ancak soruşturma konusunda bir tebligat gelmedi. Genelkurmay Başkanı’nın (İlker Başbuğ) terör örgütüyle suçlandığı yerde her şey olabilir. Bu ölüm keşke benim başıma gelseydi. Küçüğün büyüğü defnetmesi gerekir, büyüğün küçüğü defnetmesi çok ağrıma gitti. Babam ve ben en küçüğümüzü toprağa verdik.”

Jandarmadan Yarbay Alkan'a mesaj


‘BİR KARGO ALDIK, GÖRÜNCE YİNE YIKILDIM’

“Dün kargo aldık. Orduda askerlerin kullandığı miğferlerin içinde koruyucu madde vardır. Bu madde belli sürelerde Genelkurmay tarafından yenilenir ancak yenilenene kadar aşındığı, bozulduğu ve askerleri koruyamadığı olmuştur. Kargoda, kardeşimin maiyetindeki asker sayısı kadar, miğferin içine konan bu koruyucu madde vardı. Kendi parasıyla İstanbul ’dan sipariş etmiş, askeri etkilenmesin diye. Askerini çocuğu gibi korurdu. Bunu görünce bir kez daha yıkıldım.” Heyetin ziyareti sırasında evde bulunan ve Alkan’ın bölgede görev yaptığı dönemde emri altında bulunan bir uzman çavuşun, “Komutanımız üstlerinden gelen yanlış emirlere itiraz ederek çok askerin hayatını kurtardı. Özellikle astlarıyla arası çok iyiydi” dediği belirtildi. (Sözcü)

Davutoğlu'ndan 'yarbay' sorusuna: Acıları anlıyoruz ama