Yarbay Mehmet Alkan hakkında soruşturma başlatıldı!

Yarbay Mehmet Alkan hakkında soruşturma başlatıldı!
Yarbay Mehmet Alkan hakkında soruşturma başlatıldı!
Kardeşi şehit Yüzbaşı Ali Alkan'ın cenazesinde yaptığı konuşma ile gündeme gelen Yarbay Mehmet Alkan hakkında soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

RADİKAL -  Türkiye 'nin gündemindeki isim Yarbay Mehmet Alkan hakkında Jandarma Genel Komutanlığı tarafından soruşturma başlatıldı. Alkan'la ilgili soruşturma başlatıldığını Sözcü gazetesi yazarı Saygı Öztürk bugün yayınlanan, "O yarbay aynen şunları söyledi" başlıklı yazısında soruşturmayı şöyle duyurdu:

"Nitekim iftiralar anında başladı. Yarbayın “ PKK -HDP ağzıyla konuştuğunu”, “PKK sözcülüğü yaptığını”, “Fethullah Terör Örgütü mensubu olduğunu” da öne sürdüler. Bu yalan, dolan, iftiralar bitmez. Daha buna yenileri eklenir. Bakarsınız komutanı sol örgütün mensubu gibi de gösterirler. Alevi olduğunu dile getirip saygısızca ifadeler kullanırlar.

Yaptığı açıklamalardan dolayı Jandarma Genel Komutanlığı, Yarbay Mehmet Alkan hakkında disiplin soruşturması başlattı. Tabii bunun sonucunda nasıl karar verilir bilemiyorum ama AKP ’lilerin bu gelişmeyi yakından takip edeceğinden hiç kuşkunuz olmasın. Çünkü, AKP’nin aleyhine kim yazıyor, kim konuşuyorsa onların cezalandırılması için ellerinden geleni yapıyor, devlet imkanlarını da sonuna kadar kullanıyorlar."

Öztürk ayrıca Yarbay'la görüştüğünü de belirterek acılı ağabeyin kendisi hakkında söylenenler için, "Hepsini Allah'a havale ediyorum. Başka ne diyeyim?" dediğini belirtti. Disiplin soruşturması sorusuna da Yarbay'ın cevabı, "Neye karar verirler bilemiyorum" şeklinde oldu.

Yarbay Mehmet Alkan ordudan atılabilir mi?

Ezgi Başaran yazdı. "Yarbay Alevi! Yarbay paralel! Siz alçak!"

Hedefteki yarbayın ailesinden açıklama

Davutoğlu: Cenazeleri istismar edenler şehitlerin ruhuha ıstırap veriyor

Cem Küçük: Yarbay Alkan paralel ağzıyla konuşuyor

Kamalak: "Şehidin ağabeyini 'hain' ilan eden haindir"

Yarbayın öfkesini görmediler

O yarbayın öfkesi ve düşündürdükleri

Oral Çalışlar yazdı. "Savaşın nedenini, şehit kardeşi yarbaya kim anlatacak?"

Şehidin yarbay ağabeyi: "Çözüm diyenler neden şimdi savaş diyor?"