Yarbay Melih Gülova Şırnak'ı kendisi istemişti

Yarbay Gülova, eşi Asena Gülova'yla birlikte. Armutçuoğlu'nun doğu görevi bir yıl sonra bitecekti.

'Şehidim son olsun'

Şırnak'ta şehit olan Yarbay Melih Gülova, Binbaşı Ramazan Armutçuoğlu ve er Hasan Güreşen'in cenazeleri memleketlerine gönderildi. Gülova, Şırnak'a gönüllü gelmişti. Armutçuoğlu'nun 18 yaşındaki oğlu bu hafta ÖSS'ye girecek. Güreşen'in babası: Benim şehidim son olsun.

Acı haberi TV'den aldılar

Dokuz aylık Ahmet Nuri ve 2.5 yaşındaki Zehra yetim

MANİSA - Şırnak'ta uzaktan kumandalı bombayla şehit düşen Yarbay Melih Gülova, dün Şırnak'taki törenle Manisa'ya uğurlandı. Doğu hizmeti için Şırnak'ı seçen Piyade Yarbay Gülova'nın kızı Naz beş buçuk yaşında babasız kaldı.
Bursalı 43 yaşındaki Gülova, askerlik hayatında üçüncü kez şark hizmetine gitti. Manisa 1. Piyade Er Eğitim Tugayı'ndaki görevinden, geçen ağustos ayında rütbe aldıktan sonra kendi isteğiyle doğuya tayin oldu. En kritik bölgelerden Şırnak'ı, gitmek istediği yerler arasında ilk sırada tercih etti. Gülova'nın, Celal Bayar Üniversitesi'nde yardımcı doçent olan 10 yıllık eşi Asena Gülova ile tek çocukları 5.5 yaşındaki Naz, Manisa'da kalmıştı.
37 yaşındaki Asena Gülova eşinin acı haberini önceki gece, hafta sonunu geçirmek için gittiği Foça'daki askeri kampta öğrendi. Haberi, Manisa'dan gelen görevli askerler, beraberlerinde bir sağlık ekibi varken verdi. Bayılan Gülova, bir süre Foça Devlet Hastanesi'nde kontrol altında tutulduktan sonra annesinin Manisa'daki evine getirildi. Başında bir dahiliye uzmanı, psikiyatr, bir hemşire ve sağlık memuru da hazır bekletildi.
Dört yaşındayken annesini kaybeden şehit Gülova'nın kızı, Naz da beş buçuk yaşında yetim kaldı.. Naz'a acı haberin ne zaman, nasıl verileceği, psikologların görüşüyle belirlenecek. Yarbay Gülova'nın, kardeşi Yüzbaşı Selçuk Gülova da halen Çanakkale'de görevli. Yakınları, Yarbay Gülova'nın sıcak ve iz bırakan karizmatik bir kişiliği olduğunu anlatıyor.
Törende hassasiyet
Şehit Gülova'nın cenazesi bugün öğlen Manisa'daki Hatuniye Camii'nde kılınacak cenaze namazı ardından askeri törenle Alaybey Şehitliği'nde toprağa verilecek. Aile, törene katılanlardan, kalabalığın hiçbir parti adına slogan atılmamasını istedi. Asena Gülova'yı ziyaret eden Vali Refik Arslan Öztürk de çıkışta, cenaze törenine halkın hassasiyetini istedi, "Siyasi tavır olmaksızın saygı sunulursa buradan çıkaracak dersler vardır" dedi.