Yarbay Mustafa Dönmez: Mühimmat polise ait

Ergenekon davası kapsamında tutuklu durumda bulunan Yarbay Mustafa Dönmez, Zir Vadisi'nde bulunan mühimmatın kendisine değil polise ait olduğunu iddia etti.


Ergenekon davası kapsamında tutuklu durumda bulunan Yarbay Mustafa Dönmez, Zir Vadisi'nde bulunan mühimmatın kendisine değil polise ait olduğunu iddia etti. Ergenekon soruşturmasında tutuklanarak askeri cezaevine konulan Yarbay Mustafa Dönmez'in yargılanmasına başlandı.

Dönmez, Zir Vadisi'nde bulunan mühimmatın kendisine değil ait olmadığını ve bunun bir polis komplosu olduğunu iddia etti.

Yarbay Dönmez'in evinde bulunan krokiden hareketle Ankara Yenikent'e bağlı Zir Vadisi'nde el bombaları ve mermi bulunmuş, Dönmez'in Sapanca'daki yazlık evinde de 22 el bombası, 10 tabanca, bir adet G3 piyade tüfeği ve bir miktar mermi ele geçirilmişti.

Dönmez'de ele geçirilen bir kroki üzerine 12 Ocak 2009 günü Zir Vadisi'nde yapılan kazıda 2 el bombası, 28 el bombası gövdesi, 12 tüfek bombası, 800 G-3 mermisi ve 12 bubi tuzağı daha bulunmuştu.

Yapılan inceleme sonucunda Zir Vadisi'nde bulunan bazı el bombalarının MKE üretimi olduğu ve bunlardan bazılarının TSK'ya teslim edildiği belirlenmişti.