Yardım almaya gelen Suriyeliler eziliyordu!

Yardım almaya gelen Suriyeliler eziliyordu!
Yardım almaya gelen Suriyeliler eziliyordu!
Şanlıurfa'da Suriyelilere, kışlık ayakkabı ve kıyafet yardımı izdihama yol açtı. Giysi yardımından yararlanmak isteyen Şanlıurfalıların da girdiği ve sık sık izdihamın çıktığı kuyrukta bulunan kadın ve çocuklar ezilme tehlikesi geçirdi.

RADİKAL - Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından Suriye ’deki iç savaştan kaçarak kente sığınan ve kiraladıkları evlerde yaşamını sürdüren 15 bin Suriyeliye kışlık ayakkabı ve kıyafet yardımı yapıldı. Yardımın yapılacağı haberini alan binlerce Suriyeli, Bahçelievler Mahallesi’nde bulunan eski müze binası önünde kuyruğa girdi. Bu sırada kalabalığı gören ve yardım yapılacağını öğrenen bazı Şanlıurfalılar da kuyruğa girerek, dağıtımdan yararlanmak istedi.

Görevliler, yardımların sadece Suriyelilere yönelik olduğunu Arapça ve Kürtçe anonslar yaparak duyururken, bir an önce içeri girmek isteyenler birbirini itince, izdiham yaşandı. Bazı kadın ve çocukların ezilme tehlikesi geçirdiği dağıtımda, kalabalıkla baş edemeyen görevliler de çuval ve kutular içerisindeki ayakkabılar ile kıyafetleri bırakarak beğendiklerini almalarına izin verdi.

Kalabalıkta bulunan yüzlerce kişi çuval ve kutulardan rastgele aldıkları ayakkabı ve kıyafetler ile evinin yolunu tuttu. (Ömer PINAR/ŞANLIURFA/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/127617812761782

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Haksız mı? - rafet AKSARI

  Kimse durumu iyi olduğu halde o izdiham içerisine girip yardım almak istemez. Türkiye çoğunluğunun manzarası bu. 10 bin dolar fert başına düşüyor diyenler gitsin birbirini ezercesine yardım kapmak için saatlerce soğuk, sıcak demeden bekleyenleri görsün. Türk, Kürt milletleri onurlarına düşkündür ama yoksulluğun ne hale getirdiğini görün. Bu sadece Urfa ile sınırlı değil, tüm anadolu'da aynı manzaralar var.

  vatandaş aç - user966283

  sen saraylarda otur, milyarlık kadehten zemzem içip hurmayla açlığını yatıştır.ermenekli recep amca evladının cenazesinde yırtık ayakkabıyla görenleri bir kez daha ağlatsın. suriyeli sığınmacılar egzoz dumanında ısınmaya çalışsın.... sonuç: sosyal, demokrat, hukuk devletiyiz. tabi yersem