Yardım işte böyle yapılır

Yardım dağıtımlarında ortaya çıkan izdiham sahnelerine kadınlar çözüm buldu.
Haber: YALÇIN ATA / Arşivi

AYDIN - Yardım dağıtımlarında ortaya çıkan izdiham sahnelerine kadınlar çözüm buldu. Aydın'da sivil toplum örgütlerinin kadın temsilcilerinden oluşan Kadın Platformu, şov görüntülerinden uzak bir kampanyayla giysi yardımı yaptı.
Kadın Platformu üyeleri, önce Aydın'ın 24 mahallesini gezdi. Birçok ailenin eşya ve giysiye ihtiyaç duyduğu belirlendi. Platform üyeleri, toplanan kullanılmış giysileri yıkayıp ütüledikten sonra kapalı
otoparkın 300 metrekarelik alanında kurulan standa yerleştirdi.
Önceden tespit edilerek numaralı yardım fişi verilen ihtiyaç sahipleri de standa davet edildi. Dargelirliler bu fişlerle kavgasız gürültüsüz, erkek, kadın ve çocuk reyonlarında sıraya girip ayakkabıdan iç çamaşırına kadar ihtiyaç duydukları giysileri aldı. Giysi yardımından ilk gün 60 kişi yararlandı.
Kadın Palformu Basın Sözcüsü Hülya Çelebi, şunları söyledi:
"Yardımda gizliliği esas tuttuk. İnsanların rencide olmaması için kapalı mekân seçtik. Çekyat, koltuk, masa, sandalye gibi ev eşyası yardımlarını da gece evlerine teslim ederek yapacağız."
Sağlık taramalarının ardından hastaların tedavilerini de yaptırdıklarını belirten Çelebi, "90 özürlü belirleyip Sakatlar Derneği'ne üye olmalarını sağladık. Sonraki hedefimiz sokak çocukları için rehabilitasyon
merkezi açmak. Ayrıca sabıkalılara da iş imkânı yaratmaya çalışacağız" diye bilgi verdi.
Platformun dönem başkanlığını Belediye Başkanı Hüseyin Aksu' nun eşi Aslı Aksu yapıyor.