'Yargısız infaz yapıldı' iddiası

DEHAP Tunceli İl Başkanı Murat Polat, 10 Kasım'da merkez Çiçekli Köyü yakınlarında cesedi bulunan DEHAP Merkez İlçe Yönetim Kurulu üyesi Kamer Özel'in...

TUNCELİ - DEHAP Tunceli İl Başkanı Murat Polat, 10 Kasım'da merkez Çiçekli Köyü yakınlarında cesedi bulunan DEHAP Merkez İlçe Yönetim Kurulu üyesi Kamer Özel'in, vücuduna bağlanan bombanın patlatılması sonucu öldürüldüğünü ileri sürdü.
Sanat Sokağı'nda dün toplanan bir grup, "Kahrolsun MİT, CIA, Kontrgerilla" ve "Katiller halka hesap verecek" sloganları atarak, Özel'in ölümünü protesto etti. Daha sonra grup adına açıklama yapan DEHAP İl Başkanı Polat, olayın aydınlatılmasını ve faillerin yakalanmasını istedi. Polat sözlerini şöyle sürdürdü:
"Arkadaşımızın yaşamına kastedenlerin amacı, halka ve demokrasi güçlerine, özelde partimiz, parti yönetici ve aktif üyelerine bir yönelimdir. Kamer Özel'in mayın ya da bombayı yola döşeyecek kadar uzmanlığı yoktur. Çiçekli Karakolu'na 150- 200 metre mesafede nasıl öldü veya öldürüldü? 9 Kasım günü saat 18.00 sıralarında Baldan Köyü'nden traktörle Tunceli merkeze gelen arkadaşımız Özel, aynı akşam saat 21.00 sıralarında Çiçekli Karakolu yakınına nasıl gidebildi?"


    http://www.radikal.com.tr/7633057633050

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.