Yargıtay 'bayraklı poz' için ceza istedi

Yargıtay 'bayraklı poz' için ceza istedi
Yargıtay 'bayraklı poz' için ceza istedi
Yargıtay, Dink'in katiline bayraklı poz verdiren 2 polis için verilen beraat kararını bozdu

Hrant Dink ’in katili Ogün Samast ile bayraklı poz veren memurların beraat kararı bozuldu. Yargıtay, yapılan bu hareketin suç unsuru içerdiğine hükmederek, davayı yeniden mahkemeye gönderdi.

Hrant Dink suikastının faili Ogün Samast yakalandıktan sonra, dönemin Samsun Terörle Mücadele Müdürvekili Metin Balta ve aynı şubeden Komiser İbrahim Fırat, görevi kötüye kullanma ve gizliliği ihlal suçlamasıyla yargılandı ve beraat etti.

Ancak dava Yargıtay’a gitti. Yargıtay 4. Dairesi, yapılanın suç olduğunu belirterek beraat kararını bozdu. Polis müdürü ve komiser, aynı suçlamayla yeniden mahkeme önüne çıkacak.


  http://www.radikal.com.tr/111847211184727

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  oh be sonunda! - aharasa

  o pozlar vicdanları kanattı. büyük bir organizasyon olduğunun deliliydi o pozlar. ve kimse onların üstüne gitmedi. o kişileri cealandırmaktan öte kendilerine çok basit bir soru sorulmalı: bu saldırının olacağını önceden biliyor muydun? tarihimiz böyle kanayan yaralarla dolu. zaman aşımı filan dinlemeden üstlerine gidilmeli.

  Solcular ve sağcılar - ayhan111

  Bundan 30-40 yıl önce ölen-öldürülen sol düşünceye sahip insanların anmalarına katılan anneleri suçu ve suçluyu övmekten işlem görürken bu fotoğraf çekilenler elbette cezasız kalacaktır ya da çok komik cezalarla yırtacaktır.

  Poz - beardfish

  Bu Poz Buzdagının sadece mini minacık bir Bölümü. Polisleri suclamıyorum cünkü öyle egitiliyorlar. Özellikle Terör ile Mücadele edenler. PKK lılarda öyle. Sonuc itibari ile bir Insanın Hayatını ortaya koymasını istiyorsunuz ve onu buna motive etmeniz gerekiyor. Motivasyonun sonucu da en az bu Pozdur. Fakat bunların artık Suc oldugunu ve Cezalandırıldıgını görmek cok güzel. Kan durmadan bu sorunun cözümüde zor. Yargıtayın bu kararı cok önemlidir. Tebrik ediyorum.

  bayraklı poz - indigo

  Yoktan sebeplerle arkadaşlarının hapse tıkılmasını protesto eden geçler suçluyu övmekten ceza alıyorken bu adamların beraat etmesine neden hiç şaşırmadım acaba?

  bu insanlardan bu ülkeye hayır gelir mi? - bırıncı

  emniyet müdür ve komiser olan kişilerin yaptıklarına bakın. adamlar açıkça ırkçılık yapıyor. cinayet işlediğini bildikleri bir kişiyle gülümseyerek fotoğraf çektiriyor. onu övüyor, yüceltiyor. ve bunu yapanlar POLİS. canımızı, malımızı emanet ettiğimiz kişiler! siz, bu polislerin tarafsız görev yapabileceklerine inanıyor musunuz? kimbilir o aşamaya gelene kadar daha neler neler yapmışlardır da hiçbir biri su yüzene çıkmamıştır!

  Bu cinayetteki tüm kamu görevlileri terfi etti. - musti40

  Hrant'ın katledilmesine göz yuman , cinayeti teşvik eden , önünü açan , masumane gösteren ,cinayet sonrası ellerini ovuşturan , devletteki tüm bürokratlar ödüllendirilerek terfi ettirildi , en sonunda iç işleri bakanıda yaptılar cinayetin sorumlularından birini ,yargıtay'ın bu söylemi şov boyutunu aşmaz buda kitabına uydurularak kapatılır.

  resim tanık sayılmıyorsa başka türlü netalar belge sayılırmı: - okkes cavus

  ogün samastt ın neden yakalandığını bildikleri halde, ona hayranlıkla beraber resim çektirme hevesinde olanlar o caniye cesaret vermek ve sempati duymak anlamını taşıyo demektir. bu olaya örgüt yok demek, ülkemizde en saygın yeri olan ve güvenmek durumunda olduğumuz yargıya gölge düşürür anlamı taşır. bu olay inceden inceye araştırılırsa arkasından çok yerlerin çıkacağını tahmin etmek hiçde zor olmasa gerek adalet herkese lazım: