Yargıtay koltuğundan sanık sandalyesine...

Yargıtay'daki Çakıcı skandalının kilit isimlerinden biri olan eski Yargıtay Genel Sekreter Yardımcısı Ercan Yalçınkaya, 12 Mayıs'ta hâkim karşısına çıkacak.

ANKARA - Yargıtay'daki Çakıcı skandalının kilit isimlerinden biri olan eski Yargıtay Genel Sekreter Yardımcısı Ercan Yalçınkaya, 12 Mayıs'ta hâkim karşısına çıkacak. Memuriyet nüfuzunu suiistimal etmek ve haksız mal edinmekle suçlanan Yalçınkaya'nın yedi yıl hapsi isteniyor.
Sincan Ağır Ceza Mahkemesi, iddialar üzerine Kazan Savcılığı' na atanan Yalçınkaya hakkında, 'lüzumu muhakeme' kararı vermişti. Karar üzerine de Yalçınkaya'nın dosyası, bu yargılamayı yapacak olan Ankara Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderilmişti.
İlk duruşması 12 Mayıs'ta olan davaya 8. Ağır Ceza Mahkemesi bakacak. Mahkeme, Ercan Yalçınkaya'yı, 'memuriyet nüfuzunu suiistimal' ve 'haksız mal edinmek' suçlarından yargılayacak.
Ercan Yalçınkaya'nın, müteahhit Hakkı Süha Şen'in oğlu için İstanbul'daki bir mahkeme nezdinde girişimde bulunarak TCK' nın 232/1. maddesini ve gerçeğe aykırı mal bildiriminde bulunarak Rüşvet ve Yolsuzlukla Mücadele Yasası'nın 13/1. maddesini ihlal ettiği iddiasıyla 5 ile 7 yıl
arasında değişen hapsi isteniyor.
Yalçınkaya'nın haksız edindiği belirtilen otomobilin geri alınmasına karar verilmesi ve kamu hizmetlerinden ömür boyu men edilmesi de isteniyor.


    http://www.radikal.com.tr/7387827387820

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.