Yargıtay'da nüfuz soruşturması

Korkmaz Yiğit'in eski sahibi olduğu Bank Ekspres lehine karar aldırmak amacıyla Yargıtay 4. Hukuk Dairesi'ne nüfuzda bulundukları iddiasıyla bir profesör, bir bankacı ve bir avukat hakkında açılan dava Yargıtay'ı sarstı.

ANKARA - Korkmaz Yiğit'in eski sahibi olduğu Bank Ekspres lehine karar aldırmak amacıyla Yargıtay 4. Hukuk Dairesi'ne nüfuzda bulundukları iddiasıyla bir profesör, bir bankacı ve bir avukat hakkında açılan dava Yargıtay'ı sarstı.
Bazı yayın organlarında dün yer alan haberlerde 'Neşter-2' soruşturmasında telefon dinlemesine takılan Prof. Dr. Attila Özer, bankacı Ali Can Verdi ve avukat Özgün Öztunç'a dava açıldığı belirtilmişti. Haberde sanıkların telefonda Yargıtay'da hâkimlerle görüştükleri ve lehte bir sonuç alma ihtimalinin yüzde 99 olduğunu söyledikleri belirtilmişti.
Bu haber üzerine nüfuz iddiasıyla sanık olan şahıslarla görüşmediklerini söyleyen 4. Hukuk Dairesi'nin başkan ve üyeleri, iddiaların soruşturulması için dilekçeyle Yargıtay Başkanlığı'na başvurdu. Yargıtay 1. Başkanlar Kurulu, dün bu gelişmeleri dikkate alarak özel gündemle toplandı ve iddialarla ilgili soruşturma açılmasına karar verdi.


    http://www.radikal.com.tr/7359507359500

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.