'Yarı yapılmış' yol bir aileyi mezara götürdü

Ulaşıma açılan ancak bağlantı yollarının düzenlenmesi henüz tamamlanmayan otoyolda meydana gelen trafik kazasında baba, anne ve iki çocuğu hayatını kaybederken, ağır yaralanan iki çocukları da yoğun bakıma alındı.

ŞANLIURFA - Ulaşıma açılan ancak bağlantı yollarının düzenlenmesi henüz tamamlanmayan otoyolda meydana gelen trafik kazasında baba, anne ve iki çocuğu hayatını kaybederken, ağır yaralanan iki çocukları da yoğun bakıma alındı. Kaza, dün saat 09.00 sıralarında Birecik-Şanlıurfa otoyolunun 28'inci kilometresinde meydana geldi.
İddiaya göre, 33 yaşındaki Mahmut Doğan yönetimindeki otomobil, tali yoldan karayoluna kontrolsüz bir şekilde giren 33 yaşındaki Mustafa Ö. yönetimindeki tankere çarptı. Otomobil hurdaya dönerken, sürücü Doğan, eşi 31 yaşındaki Ayşegül, kucağındaki bir yaşındaki oğlu Ali Arda olay yerinde öldü. Ağır yaralı 11 yaşındaki Hasari Doğan, Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde hayatını yitirdi. Kardeşleri 12 yaşındaki Necmettin ve dokuz yaşındaki Mehmet Celal Doğan yoğun bakımda. Olay yerinde yapılan inceleme sırasında jandarma, ölen Ayşegül Doğan'ın çantasında bulunan cep telefonundan bir yakınını arayarak kazayı haber verdi.
Kazanın ardından Gaziantep-Şanlıurfa otoyolu yarım saat trafiğe kapatılırken, tanker şoförü gözaltına alındı. Gaziantep-Şanlıurfa otoyolu henüz tamamlanmadığı için tali yollardan bu yola çıkışlar devam ediyor.