Yarım kilo 'acı biber' yedi

Yarım kilo 'acı biber' yedi
Yarım kilo 'acı biber' yedi
Antalya'nın Kumluca ilçesinde düzenlenen 14'üncü Tarım ve Seracılık Festivali kapsamında yapılan 'Acı Biber Yeme Yarışması'nda, renkli görüntüler oluştu.

KUMLUCA – Antalya Kumluca’daki 14'üncü Tarım ve Seracılık Festivali kapsamında 'Acı Biber Yeme Yarışması' düzenlendi.

Festival kapsamında bu yıl ikincisi düzenlenen yarışmaya, 2'si kadın 25 kişi katıldı. Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen yarışmayı çok sayıda kişi izledi. Yarışmacılar, 10 dakikada en fazla acı biber yemek için çaba gösterdi. Yarışmacılara biberin acısını azaltması için birer 'Beef' cinsi domates verildi. Zaman zaman birbirlerine de biber yediren yarışmacılar, renkli görüntüler oluşturdu. 


ON DAKİKADA 580 GRAM BİBER YEDİ
10 dakika sonunda 580 gram acı biber yiyen Hüseyin Akşit 1'inci oldu. Yarışmacılar, yarışma sonunda acıyı dindirmek için ayran içti. Kumluca Kaymakamı Salih Işık ve Belediye Başkanı AK Partili Hüsamettin Çetinkaya, birinci olan Hüseyin Akşit'e Cumhuriyet altını hediye etti. Diğer yarışmacılara ise plaket ve çeşitli hediyeler verildi.

Yarışmayı kazandığı için çok mutlu olduğunu belirten Hüseyin Akşit, "Ben de biber üreticisiyim. Acı biberi çok seviyorum, yalnızca acı sivri biber değil, yemeklerle birlikte cin biber yiyorum. Bu nedenle yarışma benim için zor olmadı" dedi.

Belediye Başkanı Çetinkaya ise, festival kapsamında düzenledikleri etkinliklerle Kumluca'daki tarım üretimini Türkiye geneline duyurmaya çalıştıklarını söyledi.


Ekrem KARAMAN / DHA