Yarış pistinde talihsiz kaza

İzmir Pınarbaşı Yarış Pisti dün talihsiz bir kazaya sahne oldu. 26 yaşındaki gazeteci Ömer Koçyiğit fotoğraf çekerken spin atan bir
aracın çarpması sonucu öldü. Koçyiğit'in yarış pistine çok yakın durduğu için görevlilerce uyarıldığı belirtildi.

İZMİR - Pınarbaşı Pisti'nde Oto Magazin Dergisi adına yarışı izleyen gazeteci Ömer Koçyiğit, spin atan bir aracın çarpması sonucu hayatını yitirdi.
İzmir Otomobil Sporları Kulübü tarafından Pınarbaşı Pisti'nde dün öğleden sonra Türkiye Pist Şampiyonası Bridgestone Formula 3 Yarışı düzenlendi. Saat 14.35 sularında, 'Maxi Kategorisi'nde 22 yaşındaki Orkun Altınbaş'ın pilotluğundaki otomobil, virajda kontrolden çıkıp yeşil alana girdi. Ok gibi gelen otomobil o sırada sırtı piste dönük olan Koçyiğit'e çarptı. Otomobilin 50 metre sürüklediği Koçyiğit'e ilk müdahale hazır bekletilen ambulansta yapıldı. Ege Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırılan Koçyiğit, kurtarılamadı. Pilot ve izleyicileri şoke eden kazanın ardından yarışlar ertelendi. İzmir Otomobil Kulübü Başkanı Erol Hülagü, "Gazeteci arkadaşımız yıllardır bu işi yapıyor. Yanlış yerde duruyormuş. Piste üç metre yaklaşmış. Görevliler, kuledekiler sürekli uyarmış. Çok üzgünüz" dedi.
Altınbaş'ın ilk yarışıydı
Gaziantepli işadamı, Altınbaş Holding'in Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Vakkas Altınbaş'ın oğlu Orkun Altınbaş'ın ise bir yıldır eğitim aldığı ve ilk kez piste çıktığı öğrenildi. Altınbaş, karakolda ifade verdikten sonra savcılık talimatıyla serbest bırakıldı. Yetkililer kazanın spor alanında meydana gelmesi nedeni ile özel durum olduğunu, Altınbaş'ın bugün adliyeye giderek ifade vereceğini belirtti. KKTC Lefkoşa doğumlu Orkun Altınbaş'ı, Rauf Denktaş'ın aynı adı taşıyan torunu, yarışçı Rauf Denktaş karakolda yalnız bırakmadı.
Bu arada gazeteci Başak Atilla'nın Koçyiğit'i kazadan 45 dakika önce son kez görüntülediği ortaya çıktı. Atilla, "Yeşil alanda sohbet ettik. Gözlük takıyordu. 'Kardeşim gözlük güzel olmuş' diye takıldım ve fotoğrafını çektim. Yola yakın çalıştığı için kule görevlileri birkaç kez düdükle ve sözlü uyardı fakat ayrılmadı. Ömer'in arkası dönüktü, bu sırada yoldan çıkan otomobil çarptı. Şoke oldum'' dedi. İstanbullu Ömer Koçyiğit, altı yıldan beri çeşitli ülkelerde yarış izliyordu. 'fotomer.com'un yöneticiliğini yapan Koçyiğit, 'Motorspor' adlı sergi açmış ve spor fotoğraflarıyla ilgili bir kitap yayımlamıştı.


    http://www.radikal.com.tr/7443197443190

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.