Yarışmayı silip süpürecekler!

Yarışmayı silip süpürecekler!
Yarışmayı silip süpürecekler!
'En Temiz Köy' yarışmasında geçen yıl üçüncü olan Kırklareli Armağan Köyü halkı, bu yıl birincilik için ellerinden süpürgeyi düşürmüyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın geçen yıl düzenlediği ‘Temiz Türkiyem’ yarışmasında ‘En Temiz Köy ’ kategorisinde üçüncü olan Kırklareli’nin Armağan Köyü kadınları, bu yıl birinci olmaya kararlı.Geçen yılki yarışmada Kırklareli’de 173 köy arasında birinci, Türkiye genelindeki 36 bin 756 köy arasından da üçüncülüğe layık görülen Armağan Köyü sakinleri, güne sokak temizliğini yaparak başlıyor. Köy muhtarı Nahit Bulut, yarışmayla köy sakinlerinin çevreye duyarlılığının arttığını söyledi. Bu sene birinci olabilmek için çalışmaların devam ettiğini anlatan Bulut, “Hedefimiz Türkiye birinciliğini köyümüze kazandırmaktır. Çevremizi temiz tutmaya özen gösteriyoruz. Birinciliği elde edebilecek bilinçteyiz. Bunu başaracağız” diye konuştu.
Köy sakinlerinden Selda Uzunca da sabah kalktıklarında önce sokaklarını temizlediklerini belirterek, “Sokak temizliğinin ardından evimizdeki temizliğe başlıyoruz. Bu sefer birinciliği yakalayacağımıza inanıyorum” şeklinde konuştu.
Köylülerden Ayşe Turhan da bu yıl birincilik sevincini yaşamak istediklerini anlattı.