YARSAV'a tehdit: Ölüme hazırlanın

YARSAV'a tehdit: Ölüme hazırlanın
YARSAV'a tehdit: Ölüme hazırlanın
Eminağaoğlu'na elektronik postayla ilginç bir tehdit mesajı geldi: Haddinizi çok aştığınızın farkında mısınız? İlerideki hayatınızın tadını çıkaramayacaksınız


MESUT HASAN BENLİ

 

ANKARA - Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nin, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül için ’Kayıp trilyon’ davasıyla ilgili verilen takipsizlik kararını kaldırmasından iki gün sonra Yargıç ve Savcılar Birliği (YARSAV) Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu ve YARSAV yönetim kurulunun ölümle tehdit edildiği ortaya çıktı.  YARSAV’a ait ‘ysb@yarsav.ogr.tr’ adresine 20 Mayıs 2009 günü, saat 18.26’de Robert Bernhard, ismyle  ‘Haddinizi çok fazla aştığınızın farkında mısınız?’ başlıklı mesajda şöyle denildi:
“Sözlerime başlamadan önce sizlerin kimler olduğunu, kimlerle bağlantılı olduğunuzu ve ilerideki beş ay içindeki planlarınızın ne olduğunu bilen birisi olarak uyarıyorum. Cumhurbaşkanımıza el uzatmanızın bedeli sizlere ilelebet pişman olacağınız bir durum oluşturmuştur. Bu e-mailimde maalesef onlardan birisidir belirtmeden geçemeyeceğim. Maalesef halen bilmediğiniz güç odakları içerisinde sizlerin fazlası ile hatta ve hatta bazı komutanların da içinde bulunduğu illegal durumları bilenler gerekirse tamamen illegal komutanlarınızı ve sizi çökertecek ortamı bekleyenler var sizin de bildiğiniz gibi. Bunun bedeli tamamen sizlere maal olacak. İlerideki hayatınızın tadını çıkartamayacağınızın bir başlangıcıdır ve harcanacaksınız. Sadece siz değil diğer dostlarınız da. Bu e-mailimde bunun başlangıcıdır. Hayatınız kaybetmeye hazırlanın lütfen. Hoşçakalın.”
Söz konusu mesaj nedeniyle YARSAV adına Ömer Faruk Eminaoğlu Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na 28 Ağustos 2009 günü suç duyurusunda bulundu.
YARSAV üyesi olan Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesi hâkimi Osman Kaçmaz, geçen 18 Mayıs’ta Gül’ün ‘kayıp trilyon’ davasında yargılanması gerektiğine karar vermişti. O dönem büyük tartışma yaratan kararın bozulması için Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Adalet Bakanlığı’nın yazılı emir yoluna gitmesini istemişti. Bakanlık da geçen hafta söz konusu kararı Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na göndermiş, Başsavcılık da bekletmeden, Gül dosyasını Yargıtay 11. Ceza Dairesi’ne havale etmişti.